Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • korn

    aktív tag

    válasz kowik #1347 üzenetére

    2.98A-ről 1 perc alatt 2.8A lett, magyarul a driver nem szabályozza az áramot.
    Ilyen árkategóriában nem is nagyon lehet találni 1 cellás valódi konstans áramot adó lámpát. Ettől eltekintve teljesen rendben van a lámpa, ha tényleg 3A körül indul.

    Az indexen már egyszer fejtegettem a 7135-ös drivert is elméleti alapon. Még nem próbáltam ki, majd egyszer. :)
    Szóval az xm-l-en kb 3.3V-on 2.8A szaladgál. A 7135 0.12V-ot nyel el.
    Ideális esetben 3.3V+0.12V = 3.42V-os cella feszültség lenne a minimum határ, ameddig képes kontans áramot kiadni a 7135.
    Csakhogy...
    A 7135 felzabál 0.12V-ot, plusz még ott lesz a lámpa kapcsolóján legalább 0.1~0.2V, plusz a cella kontaktjai, vezetékek, szorítórugók ellenállása, plusz a cella belsőellenállása miatti fesz csökkenés. 2.8A-nél kb 0.4-0.5V hasznos feszültség így is úgy is elveszik, ha ezt nézzük, akkor 3.7-3.8V-os kapocsfeszültségű cellánál már nem fog működni a driver rendesen. És ez egy elviekben jó driver. El lehet képzelni, hogy ezekben a lámpákban milyen driver lehet gyárilag. Szinte biztos, hogy nem 7135-ös, és pláne nem valami boost-os áramkör.

    Én alapvetően minimál konfigos (direct drive, ellenállás) lámpákat szoktam összeszerelni, éppen ezért, amit fent írtam. Szinte semmi előnye nincs ezeknek az olcsó drivereknek (1 cella esetén!), egy egyszerű ellenállásos megoldásnál. Még a hatásfokuk sem jobb jelentősen.
    Alapvetően a liion akksiknak a kisülési görbéje eleve hordoz magában egyfajta szabályozottságot. És én ezt ki is használom.

    ez egy liion kisülési grafikonja:

    ezt pedig én mértem régebben (fényerő):

    A 3xmc-e lámpánál igen öreg, használt 18650 cellákat használtam, és még így is a fényerő grafikonja eléggé szabályozott, a futásidő kb 80%-ban 20- és 25000 között van a relatív fényerő. Ha új cellákat használtam volna, sokkal egyenesebb lenne a grafikon.

    Szóval a jövőben még kipróbálok egy 7135-ös drivert, de nincsenek illúzióim ezzel kapcsolatban sem.

Új hozzászólás Aktív témák