Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    Csodálkozom, hogy erről a témáról egyáltalán nincs itt még fórum topik, hiszen eléggé IT közeli.

    Mostanság nézelődöm új számítógép asztal után, és felmerült ötletnek, hogy kipróbálok egy változtatható magasságú ülő/álló munkára is alkalmas asztalt. Az IKEA Bekant elektromosan szabályozható verzióját néztem először, viszont eléggé vegyes dolgokat találok róla a neten: legmagasabb pozícióban billeg, tápegysége alul méretezett lehet és 1-2 év után hajlamos elgyengülni.

    Túl sok alternatívát nem találtam interneten ami hazai képviselettel bír. A Beliani UPLIFT-et láttam még, ami árban nagy duzzogva beleférhet, de ezt viszont személyesen sehol nem lehet kipróbálni, csak online shop-juk van. Igaz, 365 napig vissza lehet küldeni. Ugyanakkor Árukeresőn borzasztó az értékelésük.

    Valakinek van esetleg tapasztalata ilyen asztallal? Esetleg tud ajánlani még ezeken kívül?
    A külföldi rendelést - hacsak nem valami nagyon jó árú asztalról van szó - annyira nem erőltetném. Tudom hogy ilyen opciók még lennének, például a Jarvis.

    [ Szerkesztve ]

  • DarkByte

    addikt

    válasz lordjancso #2 üzenetére

    Szia,

    Egyelőre nem vettem.
    Az IKEA Bekant-ot megnéztem élőben, az tényleg eléggé billeg fél magasság felett. Illetve még mindig az a táp van hozzá ami az elhullós fajta. Így ezt elvetettem.

    A Beliani Uplift-re volt Joy napok kedvezmény novemberben, amivel le lehetett vinni 175 ezerre a 180x80cm-es verzió árát. Majdnem rányomtam a rendelésre.. csak aztán elolvastam pontosan hogy milyen ÁSZF-jük van és kikerekedett a szemem. Gyakorlatilag a létező összes módon be vannak biztosítva, hogy ha bármi gond van a termékkel akkor egy csepp felelősséget sem vállalnak, önköltségre küldözgessed vissza. Magyarországi lerakatuk lényegében nincs, másik országból küldenek mindent. A 365 napos visszaküldési garancia is körülbelül akkor érvényes, ha kvázi raktárt üzemeltetsz nekik és ki se bontod a terméket addig. Jó vicc. Árukeresőn így már értem a rémes értékelésüket.

    Közben észrevettem hogy a Jysk-nek is van ilyen asztala (Stavanger), ráadásul többször volt már akcióban 95 ezerért (most is amúgy), de sosincs készletük. Elsőnek még Black Friday-kor próbáltam volna venni, de egy hétig figyeltem és nem lett belőle megvehető. Pedig ennyiért még próbának is teljesen megfelelt volna. Annyi, hogy ettől sem számítok csodára, mert csak két lába van, ráadásul itt csak az egyik oldalon van emelő motor, szóval tippre csiga lassan emel. Sajna ezt se lehet megnézni élőben, mert helyi Jysk üzletekben nincs belőle készlet.

    Elment mostanra tőle a kedvem kissé hogy őszinte legyek. Kacsintgatok egy IKEA-s rakd össze magad Alex + Karlby összeállítás felé, ami annyira népszerű a neten. [link]

  • DarkByte

    addikt

    válasz lordjancso #4 üzenetére

    Köszönöm a tippet! Ők vajon Szegedre is kiszállítanának? :F

  • DarkByte

    addikt

    Nekem ismét aktuális lett.

    IKEA-nak lett többféle típusa.
    Gondolkodom az Idasen-en, de nagyon ki vannak fogyva készletileg, így még pár hétig biztosan nem lesz hozzáférhető. Nem tudom van-e itt valakinek, egy 48"-os OLED TV-t tervezek monitor gyanánt használni és annak a 19kg-jától tartok kicsit nem-e sok lesz az asztal lapjának.

    ---
    IKEA RODULF
    Bekant és az Idasen közötti modell, kb. az ára is középtájon van. 140x80-as verzióban van ha minden igaz, több színben. Nekem ez túl pici, így nem nézegettem tovább.

    IKEA IDÅSEN (videó teszt, ugyanez írásban)
    Pro:
    - Sok méretben van (120x70, 140x70 és 160x80, asztallaptól függően)
    - Többféle szín választható a lábnak és asztallapnak
    - Linak gyártaj hozzá az emelő motort és az oszlop emelő mechanikát, megbízható
    - Tesztek szerint elég stabil, leginkább az A lába miatt
    - 10 év garancia van rá
    - Bluetooth vezérelhető
    - Piezo ütközés érzékelő automatikus megállással

    Con:
    - Terhelésre eléggé meglassul az emelési tempója (bár szerintem ez kibírható)
    - Asztallap nem valami minőségi, üreges méhsejt kitöltéssel és csak a perem van megerősítve. Karos monitorállvány tappancsait nem árt plusz betétlappal megerősíteni, vagy eleve nagy tappancsos kart keresni.
    - Fizikai memória gombok nincsenek rajta a különböző pozíciókhoz. A mobilos app-jában el lehet menteni pozíciókat, de nem one-touch, vagyis addig nyomva kell tartani amíg oda nem ér. (vannak ellenben hozzá alternatív PC-s / Mac-es megoldások, viszont ehhez kell egy Bluetooth dongle)

    ---
    Szegeden még annyit sikerült kiderítenem hogy a Dominó Irodabútor Stúdió forgalmaz ilyeneket, többféle méretben, és emelőkapacitással. Az oldalukon viszont nem szerepel, egyénileg kell árajánlatot kérni.

    [ Szerkesztve ]

  • DarkByte

    addikt

    válasz Tomo #12 üzenetére

    Ismerősömnek az IKEA SKARSTA van, ami manuálisan állítható. Csak pozitív dolgokat mondott róla, rendkívül strapabíró és stabil. De ezt igazából én is néztem pár éve mikor elsőnek felmerült a téma, csak engem ez a kurblis téma nem vonzott.

    --
    Egyébként közben megvettem az IKEA IDÅSEN-t, szürke lábakkal, fekete asztallappal 160x80-as méretben. Alaptalan volt a félelmem az asztallappal, szerintem teljesen korrekt minőségű. Stabilitása nagyon jó szerintem, csak fél állás felett tudom erővel megmozdítani, hogy bármi hatása is legyen, de akkor sem szignifikáns, nem leng be semmi ami rá van téve (a TV mint monitor sem). Az emelési gyorsasága sem vészes, nem is hangos. Részemről ajánlott. Bluetooth funkcióját kipróbálni még nem jutottam oda, pedig már megvan pár hete. :DDD :B Ismerős is vett 120x70-es méretben, neki is nagyon bejön.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák