Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cousin333

    addikt

    válasz Gabesz87 #890 üzenetére

    Én is hasonló cipőben járok. Én azt a tájékoztatást kaptam, hogy a teremgarázsok általában osztatlan közös tulajdonban vannak, általában egy külön albetéten. Ha ez a helyzet, akkor a kérdés, hogy van-e már villanyóra ezen az albetéten? Ha nincs, akkor össze kell gyűjteni a garázstulajdonosok 51%-os támogatását, és villanyórát igényelni (32 Amper jár hozzá). Én éppen itt tartok, a közgyűlési támogatás már megvan, de az kevés a villanyszerelőknek. Ha megvan a támogatás és a villanyóra, akkor elvileg a közös képviselő engedélyezi a kiépítést.

    A költségek oldalán: ha nincs még villanyóra, akkor van 32 ingyen Ampered (ha meg tudod beszélni a többi tulajjal, lehet, hogy később ők is szeretnének bővíteni, és akkor teljesen jogosan jönnek, hogy szállj be te is a bővítés költségeibe). Ha nincs, akkor valami 4600 HUF + ÁFA / Amper az igénylés. Ha simán konnektort akarsz, akkor csak a kábeleket kell elvezetni egy megerősített dugaljhoz (ami hosszútávon bírja a nagy áramokat). Ha egy korrekt Type 2 töltőt szeretnél, akkor meg kell venni a fali dobozt, kábellel, vagy azt külön mellé és felszerelni, vagy felszereltetni, lehetőleg életvédelmi relével. Ez olyan 150-200e HUF körül van árban, de ha nagyobb teljesítmény kell, vagy Wifi kapcsolat... etc. akkor ez jóval feljebb is mehet.

    "We spared no expense"

Új hozzászólás Aktív témák