Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rive

    veterán

    válasz Sztripi #340 üzenetére

    Nézd, én ezeket már végigmazsoláztam néhányszor az egyetemen meg utána, haverokkal meg nélkülük. Tisztában vagyok vele, hogy mennyire reménytelen eset a képleteket emberi nyelvre lefordítani. Vedd úgy, hogy húzlak picit, mer' ha csak alulművelt főemlősökkel akad össze az ember, akkor az nem igazán hat pozitívan se a kedélyre, se a tudásszintre, se semmire.

    Ha komoly(abb) hozzátennivalóm van, akkor azt úgyis komolyan hozzá fogom tenni.


    Mint itt máris:
    Masreszt pedig a matematikank pontatlan ha ugy tetszik gyerekcipoben jar. Ezert van az jelenleg hogy a fizika messze lehagyja a matematikat.
    No, ez konkrétan nem igaz. Volt egy félévünk arról a fajta matekból, amivel pl. a kvantummechanika egzakt matematikai apparátusát is alapozzák. A Dirac-deltát már a második órán, gyakorlatilag a bevezetés kezdetén lezúztuk, a harmadikon már készségszinten használni kellett. Volna. Akkor volt a csoportátlag 2.1 körül. Az egyik stréber megcsinálta hármasra a vizsgáját, ráadásul elsőre :DDD

    A fraktálok, tört dimenziós terek, ezeken értelmezett integrálok, differenciálok nem egészen egy órát tettek ki... :O

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

Új hozzászólás Aktív témák