Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tenken

    őstag

    válasz HaZse #346 üzenetére

    I5 már jó. Legtöbben olyat használnak. 660-ast is rákötötted? Annak az eredményét össze lehetne vetni az én linkemmel is referenciának. Így látod mennyit jelentene a proci különbség.

    Sandy-knek meg már egészen reális ára is lehet most, hogy "újabb generációt öregedett". Akkuidőt amúgy nem nyomja ám le az i7 se. Valahova viszem legtöbbet amúgy is idle van ahol nagy különbség nincs, ha meg valamit tekerni kell, akkor annyival hamarabb is végez, mint amennyivel többet eszik. Ami azt illeti nem is a 8 szál miatt jobb, mert ez a HT -bárki bármit mond- még mindig nem az igazi.
    Konkrétan kimértem, hogy nálam a win7 64bit friss telepítés után gyorsabban bootol 4 szálon (HT off), mint HT-s 8-on. Először hitetlenkedtem, aztán megkérdeztem win7 topicban és a valóság valahol az, hogy igazából csak azért nem javasolják mindenhol kikapcsolni, mert alapvetően "annyira nem szar már". 1-2 többszálra írt program komolyan is profitálhat belőle, ha éppen az kerül a gépre és ha már kifizette a felárat a user, akkor miért ne használná? Szóval az egyezményes vélemény az, hogy HT-ON ajánlott. A valóság azonban az, hogy a HT még mindig rontja az adott mag 1 szálon leadott maximális teljesítményét. A két szál meg már kevéske legtöbb esetben, így gaming meg általános app-ok alá a legerősebb felállás a quad ht nélkül jelenleg. A'la i5-2500K asztalinál.

    [ Szerkesztve ]

    "Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

Új hozzászólás Aktív témák