Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rednifegnar

    senior tag

    válasz V/ #86933 üzenetére

    kozben megtalaltam hogy aprilisban mar volt itt valakinek hasonlo kerdese.

    amit te mondasz az oke en is igy gondolom de van egy lengyel elado aki kulon kiirja hogy o meg afat akar beszedni az eladasi aron felul. sosem ertettem ezt hogy mikent is kepzeli mert mikor eljutok a fizetesig ott nincs meg semmi hozzaadva, ennek ellenere nagy piros betuvel fenyegeti az eu-s vasarlokat.

    ezt az UStG 25a.-t nemelyik eladonal latom (pl). talaltam par okosito leirast (talan ez a legjobb).
    ha jol ertem a vallalkozas donti el hogy mikor hasznalja ezt a differencialt adozas lehetoseget. ha hasznalja akkor hasznalt cucc vetele es eladasi ar kulonbozetre teszi az afat. ezt nem tuntetheti fel, ellenben fel kell tuntetnie a rizsat (erre utal a szoveg is).
    gondolom ez azert van mert akkor ki lehetne szamolni eleg egyszeruen hogy mennyiert vette es mennyi volt rajta a haszna (no meg igy a vevo olyan arat fizet ami nem adoztatja meg meg egyszer az egesz dolgot).
    szoval ha jol ertem ebben az arban van afa megpedig a haszon afa-ja. ezert nem lesz rajta tovabbi afa, cserebe a szamlan fel kell tuntetni a rizsat.
    ugy lattam foleg jarmuveknel alkalmazzak, de nincs igy definialva barmi lehet. cserebe bonyolitja a bevallast.

    A camera does not make art, the artist makes art.

Új hozzászólás Aktív témák