Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • radi8tor

    MODERÁTOR

    válasz faresz5 #15672 üzenetére

    eBay (PayPal) hivatalosan nem is fizet neked az eltűnt csomagok miatt. Ő arról gondoskodik, hogy az eladó feladta azt. Nekem eltűnt egy olyan, aminek volt amerikai trackingje a feladásról, de nemzetközi tracking nem (140 USD), és nem kaptam vissza az árát, mivel az eladó igazolni tudta, hogy feladta a csomagot.

    ⭐ Stella

  • Sentinel80

    aktív tag

    válasz faresz5 #15672 üzenetére

    Szeretném a tapasztalataimat összefoglalni és segíteni esetleg aki kérdez:

    -Szóval gift+alacsony ár - legenda - ettől még elvámolják, csak max mákod van és nincs kedvük foglalkozni vele. Szóval ha van trackinged és ideér a csomagod, mondj el 120 miatyánkat és ha 4 nap múlva is ugyúgy áll a csomag, akkor jönn a posta kedves, szerelmes levele. Alias küldj az eredeti paypal számláról kopit. ctrl+ins, paste shift+ins és vamkezeles@posta.hu

    -Paypal buyer protection \ pénz visszaigénylés: sokan abban a hitben élnek, hogy a paypal téríti meg a kárt: nem, az eladótól vonják le. csak akkor ha esetleg ha ő bizonyítja a feladást, te pedig az eltünést. Az eladók azért nem szeretik ezt, mert akárhogy trüköznek a legrosszabb, hogy vissza kell postáznod a csomagot, tölük pedig ezután visszavonják a pénzed.Nekem volt olyan, hogy törölték az eladót ebay ről, az meg letojt engem, de a paypal levelekre se válaszolt, ezután kaptam vissza a pénzem

    -Túl sok kártérítés: na igen ez egy érdekes dolog: aki több csomagot rendel előfordulhat, hogy több paypal ügye lesz, akár EU ból. Én kaptam figyelmeztetést: 1 hónapban 10 ügyem volt, (vettem fóliát, tokot , töltőt stb magamnak, angliából, de elveszlet). Írták: Ha ez a tendencia marad, korlátoznak, tiltanak. Írtam egy levelet az ebaynek. Kérdezem hol van rögzítve hány ügyem lehet, hol van rögítve, hogy csak X számú lehet. Illetve megkérdeztem, ha több mint 10 ügyem van hagyjam az eladóra? Mi van ha 20 terméket vásárolok 1 eladótól, akkor ha elveszlik, megsérűl, rögtön büntetést kapok, csak mert jelentem? miért a user tehet róla, hogy a tetves eladó, hazudik a hirdetésben, eltünik, elveszlik a csomag, mert hanyag? :F viccből nyitok ügyet amit fényképpel bizonyítok? jó érzés összetörve, elázva megkapni valami terméket?

    Na erre azóta se jött válasz...mert nincs. Egyszerűen: van buyer protection, csak ne használd túl sokat, mert az már mégse jó az ebay nek, jópofa nem? :))

    Azt javaslom, ha csak feltétlenűl okvetlen szükséges nyissatok ügyet. Egy pár ezresért felesleges, hiába jogos a követelésetek.

    Ez a nesze semmi, fogd meg jól!

Új hozzászólás Aktív témák