Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vvili

    csendes tag

    Sziasztok.

    Az elmúlt 1-2 évben megfordult nálam több mediaplayer,és leírnám a tapasztalataimat hátha ezzel tudok valakinek segíteni a döntésben.Elöljáróban annyit elmondanák,hogy egy középkategóriás hangrendszerem van itthon,ebből (is) adódóan nekem fontos a jó hangminőség,sőt talán fontosabb mint a képminőség,illetve minden esetben egy Synology nas szolgálta ki a lejátszót hálózaton keresztül és a kábelek is azonosak voltak,kivéve a wd tv-t.Jelenleg egy Dune 303D teszi a dolgát nagy megelégedésemre,igaz még nagyon friss a kapcsolatunk.A pályafutásomat a WD TV Live-al kezdtem,de a dts hiánya miatt váltottam egy Dune HD 101-re.Ez működött is rendesen,de ugye a hd hang probléma miatt váltanom kellett :) .Ezután lett egy Mede8er Med800X3D,ami remekül tette a dolgát.Gördülékeny a menükezelése,nagyon egyszerű és jó a feliratkezelése és nekem még a távja is bejött,de csak mocorgott bennem valami,hogy ki kellene próbálni egy Popcorn A400-at.Keresgélés a fórumokon,hamarosan találtam is egy eladó példányt.A Popi egy nagy csalódás volt.Tele volt(és van) szoftveres bugokkal,amit a közel 8 hónapos eggyütt töltött idő alatt sem tudtak kijavítani a szoftverfejlesztők (az A410 is a mai napig ugyanilyen lassú).A fájltámogatása az egyik legjobb,kép és hang minősége példás,de nagyon idegesítő amikor egy feliratváltás is 3-4 mp csöndet okoz,mert megáll addig a lejátszás is.Még egy zavaró tényező,hogy a BD25-ös rippeknél -pl.Trinity féle rip- hajlamos a feliratot elcsúsztatni közel 4-5 perccel.Mkv-nál és BD50-nél ilyen gond nem volt vele,és ezt a hibát a lejátszó.hu-s srácok is megerősítették.Más lejátszók ezeket a fájlokat hibátlanul lejátszák.A Popit a nyár végén adtam el,tehát még elég frissek a tapasztalatok.Ezután újra Mede8er lett,de most a Med600-as járt nálam.A gép használhatósága nagyon jó,a szoftver gyors,fájltámogatása is kíváló,de a Popi után egy kicsi hiányérzetem támadt mind hang,mind képminőségben.Ez nem azt jelenti hogy rossz,de én úgy éreztem hogy egy kicsit szétesett a hangzás (de mint az elején írtam,nálam fontos hang minősége),és mintha a kép is kicsit szemcsésebb lett volna.De szerintem 50-55"-ig tökéletesen megfelel a célnak.Ebből adódóan természetesen újabb keresgélés és ebből lett a jelenlegi Dune 303D.Ez a gép visszaadta jó hangot és a képet,és szerintem a felkonvertálása is sokkal jobb mint a Mede8er-nek.Sokkal jobban használható mint a Popi,de azért egy világítós távot összedobhattak volna már a Dune-nél.Még csak egy hete tart a "kapcsolatunk",de úgy érzem hogy hosszú távú lesz.Tehát akkor az összegzés.A Mede8er-ek nagyon jó gépek,kissebb hangrendszerekhez és 55"-os TV-ig nyugodtan ajánlanám,és nem elhanyagolandó emellett az 5 év garancia sem.A Dune és a Popcorn -a Sigma chipnek köszönhetően- egyértelműen magasabb kép és hangminőséget képvisel,de ennek az előnye inkább csak komolyabb hangrendszeren és projektoron érvényesül és természetesen ennek a minőségnek magasabb az ára is.Végezetül egy FONTOS információ!Ez az írás kizárólag a saját tapasztalataim alapján íródott.Ez az írás inkább a minőségről és a filmlejátszási képességekről szólt.Én torrentezésre és egyéb ficsőrökre nem használom,arra ott van a Nas-om.Természetesen nem vagyunk egyformák,mindenkinek más tulajdonság fontos,de remélem tudtam segíteni azoknak akik ilyen playerek vásárlását tervezik.Ha netán bármilyen kérdés felmerül,arra ha tudok szívesen válaszolok.Húúúúú! Ez egy kicsit hosszú lett.

Új hozzászólás Aktív témák