Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    Kis ötletadó azoknak, akik szeretik lerövidíteni a fejlesztésre fordítandó időt (és/vagy lustáknak).

    Ha valaki NetBeans-ben vagy hasonló IDE-ben szokott fejleszteni (pl. Eclipse), akkor biztos ismeri a code template-eket (ha nem, ismerkedjen meg velük :D), példa: fore beírása, majd Tab (persze ez a billentyű is megváltoztatható), ekkor a NetBeans legenerál egy foreach ciklust:

    foreach ($array as $value) {

    }

    vagy forek, majd Tab, ekkor legenerál egy másikat, immár kulccsal együtt:

    foreach ($array as $key => $value) {

    }

    És így tovább.
    Ugyanilyen code template-ek írása Drupalhoz is jól jöhet.
    Én pl. sűrűn veszem hasznát debuggolási célokra a Devel modul különböző függvényeinek (főleg, ha az Xdebugot épp nincs kedvem belőni), és megszokásból a dsm()-et használom (meg azért, mert beszédes, mint a drupal_set_message() rövidítése).
    Sokszor kiíratom pl. a függvény argumentumait - tipikus példa egy mezei $variables tömb (7-esben elég sűrűn ez a függvényargumentum). Gondolom Ti sem szerettek sokat gépelni. Én még a dsm utáni pötyögésekhez is lusta vagyok (pl. dsm($tomb, 'ez a $tomb tömb tartalma, nézd csak:');).
    Ezért:

    NetBeans-ben
    1.) Tools - Options - Editor - Code Templates
    2.) Languages-nél PHP legyen kiválasztva.
    3.) New gomb
    4.) Abbreviation - ddsm
    5.) Expanded Text részbe:
    dsm($$${VARIABLE newVarName default="variables"}, '$$${VARIABLE} in '.__FUNCTION__.'()');
    (Description fül kitöltése opcionális)
    6.) OK

    NetBeans - Tools - Options - Editor - Code Templates

    Ekkor ddsm begépelése után a következő kódrészlet keletkezik:
    dsm($variables, '$variables in ' . __FUNCTION__ . '()');

    A variables rész (tehát a változó neve) egyből szerkeszthető, és a stringben is ugyanarra fog változni.

    NetBeans - dsm()

    ========================

    DE még hasznosabb:

    Hosszu Kálmán készített egy nélkülözhetetlen template-gyűjteményt modulfejlesztéshez:

    Drupal template-ek Netbeans-hez, fejlesztőknek és sminkeseknek

    Drupal.org oldalán: NetBeans templates

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák