Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ecaddsell

    aktív tag

    válasz cd334 #72218 üzenetére

    Ha van tartalék FC-d akkor érdemes azzal mindent belőni, akár az előtt, hogy az RX-et beépíted valahova (az FC-t BF-ra kötve lehet nézni, hogy jó-e). Amikor kész csak a 4 vezeték véget kell átforrasztani.
    Én kicsit túltoltam ezt, mielőtt bármi megjött volna ott figyelt a telón a TX meg az RX SW is már, aztán kiderült valamit az RX-nél elrontottam. Az RX érzékelte a TX jelet mert amikor ment a TX akkor nem ment át hotspot módba (nem volt gyors villogás), de folyamatos világítás helyett hármat villant (ilyen nem is volt a leírásban) és bár adott ki valami jelet (oszcilloszkópon nézve) az FC nem tudta értelmezni.
    Akkor mindent lecseréltem a legújabb verzióra és azt feltéve minden OK volt (csak a vevőt cserélve már megjavult). Ez volt az egyetlen dolog ami kicsit megakasztott egyébként.
    Lehet a régi konfigurátoron elrontottam valamit, az a konfigurátor zűrösebb volt.

    Bár a multi-path fading kiküszöbölése a kerámiával antennával is kell menjen a szélessávú moduláció miatt, az a 20dB jelesés elég sok (annak felel meg mintha 100mW adóteljesítményt leveszed 1mW-ra), ha tényleg a közeledben van akkor elég lehet, de lakáson belül ahol komoly válaszfalak vannak ott már necces. Ha tudod próbáld ki, kíváncsi leszek neked mennyire marad stabil a jel (micro fail safe-ek).
    A 100mW-al a TX16S-es modul már melegedett is, a T-Lite-ot meg elve nem akartam 25mW felé vinni a gyengébb táp és akku miatt.

Új hozzászólás Aktív témák