Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jackal2

    senior tag

    válasz Jackal2 #20484 üzenetére

    Nah látom már hogy lehet kihozni az XK-rók, tehát kell egy micro USB to AV kamera adapter kábel, olyasmi mint ez.

    Másik végére teszünk egy csatit, olyat, ami belemegy az FPV adónkba, ha mákunk van, benne is lesz, pl. ilyen.

    Na ezt rálőjük egy jóféle monitorra, ami nem ez a nyomorult kis 4.3 Colos fisifos (ettől egyébként mindenkit óva intenék, mert nekem volt Wltoys V686-om, maradjunk annyiban, hogy egérszaron és random színeken kívül sok mindent nem lehet rajta látni), hanem egy 7-10 colosra, már csak egy kérdés, hogyan fogatjuk fel a távra a cuccot?

    A gép 10" prop kompatibilis, Tromf megmérte és Sebydocky is ezt írja, szóval a gyári szemetet kikukázzuk és valami finom propellert felteszünk, mondjuk valami Graupner 10" E-propot vagy hasonlót, máris megvan a stabilitás és a hosszabb üzemidő.

    Jó kis gép lesz ez, már érzem:D

    Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

  • TromF

    tag

    válasz Jackal2 #20484 üzenetére

    Nekem a fentebb linkelt RC832+TS832S parosom van, 600mW, az S annyit takar hogy par csatornaval tobb van. Ez sima ado-vevo, nem diversity. Meg lennek vele elegedve, ha lenne normalis antennam. Hogyha a kinai posta is ugy gondolja jovo hetre lesz valami normalisabb CL + SPW parosom, majd ha lesz kedvem egy 7-csavaros helicalt fogok epiteni.
    Ha aomway, annak az antennaparjat is vedd meg, dicserik es megfizetheto, minosegi darab.
    Ezek az antennak altalaban egyforma meretuek, az antenna cimpak merete szamitott, az anyag es forrasztasi minoseg szamit, amiben mint tudjuk a kinaiak nem igazan tudnak egy stabil szintet tartani.
    Masodik antennanak, ha diversityrol beszelunk, a helicalt ajanljak.
    En szemely szerint nem bizom a velcroban hosszu tavon, bar meg negativ tapasztalatom nincs. En a gimbal talpara szimplan felraktam egy feszesre huzott kabelkotegelovel, meg sem mozdul, es latom a kijelzojet, hozzaferek a gombokhoz.
    Az enyem mukodesi feszultsege 7.4-16V, sztem a legtobb ado szinten nagy feszultsegtartomanyban dolgozik.
    Kamera: AZ SJ4000-nek is ugyanugy van az AV out kimenete mint a legtobb akciokameranak, a microusb csatlakozobol ki tudod szedni, a port kiosztasa is ugyanaz lesz. 1-2 dollarert talalsz ilyen kabelt, a masik vegere meg raaplikalsz olyan csatlakozot ami kell a VTx-re kell, vszinu az egy 3pines dupont lesz.

    Monitor: en ugy gondolom barmilyen celra hasznalatos monitor megfelel, ha van video bemenete. En kicsinek ereztem a 5"-t, a 7"-osom kicsit nehez, de nem guvad a szemem legalabb. Az fontos hogy ne legyen blue-s a monitor - ha gyenge a jel ne vegye el a kepet es valtson kek no-signal -ra, mint ahogy a tv-k teszik, hanem mutassa a zajos kepet. A masik fontos dolog a fenyero, erthetoen jo idoben reptetunk, nem art ha latjuk a kepet a napsutesben. Ebben segit az arnyekolo hasznalata, azt gyarthatsz egy kartonlapbol is, ha nem talalsz meretben passzolot.

    Vissza az antennakra: erdemes nezegetni a youtube-on a vitorlazokat, a szakma kiralyai, koszonhetoen az alacsony energiahasznalatnak, nagyon hosszuakat tudnak repulni, ahhoz meg kell a jo jelerosseg is.
    [link] ez a srac az en adommal pl siman 8km fele megy egy tok atlag SPW + helical comboval, ez a tav nekunk meg boven sok.

    Egy profi glideres. Azert az kellemes lehet, ha Budapestrol le tudsz repulni Siofokra meg vissza :)

    Sztem az antennakra terjunk vissza, irhatnal arrol egy cikket, nagyjabol ossze tudom neked foglalni az alapokat, csak fogalmazd meg. Ez ugyis az a tema ami majdnem minden RC-snek fontos lesz egyszer.

Új hozzászólás Aktív témák