Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gothmog

    aktív tag

    válasz #70869248 #1171 üzenetére

    Ja, tactics-béli beállításokkal nincsen gondom.:) Elég jól belőttem már, hogy alapszitukban alapvetően önjáróan működjenek, és milyen esetekben "trükközzenek" ("ha legalább elit besorolású ellenfelet látsz, tedd ezt és ezt", "ha a mana szinted 50% felett van, tartsd fent ezt a spellt" stb.), így csak néha kell pl. a varázslót "kézbe vennem" (területre ható spelleket jobb csak kézi vezérléssel használni), vagy mondjuk az egyik harcost célirányosan valaki másra ráuszítanom. Így jobban oda tudok koncentrálni a saját karakterre.:) (Persze a többiekre is figyelek mindig, hogy mikor kell "kézzel" rásegíteni)

    Azonban előfordul olykor, hogy bedurvul egy-egy csata, és akkor az ilyen "üsd a legközelebbi közelharcost" jellegű általános scriptek elég rosszul is el tudnak sülni akár. (Nem részletezem, szerintem simán bele lehet gondolni)
    Ilyen helyzetekben jön nálam a szabad mozgás - átmeneti - letiltása, és a - szintén átmenetileg - "bábuba rakás". És ezzel megint csak elértünk az előbbi fanyalgásomhoz, miszerint ilyenkor egyet üt a kari, majd csak áll. És ez kicsit bosszantó. Mert miért csak egyet üt? Miért nem üti addig a szimpla alaptámadással, míg mást nem mondok neki? :D Jól működött ez a BG sorozatban is.
    Amúgy meg csak kukacoskodom. :P Igazából nagyon bejön a játék, és ezért vagyok kritikusabb és zsörtölődőbb, mert ilyenkor még erőteljesebben kijön, hogy tényleg csak egészen kis apróságokkal mennyivel "kézre állóbbá" tehették volna még.

    [ Szerkesztve ]

    Endure. In enduring, grow strong.

Új hozzászólás Aktív témák