Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shotika

    őstag

    válasz AsakuraDave #582 üzenetére

    "Sajnos vmiért ha screenshotolok azok raw játék képet adnak nem a reshadeltet erre tud valaki megoldást :F "

    Vannak erre képlopó programok, amik fullba azt fotózzák, ami megjelenik a kijelzőn. Ajánlgatni nem tudok, mert 1000féle van...

    Az Ambient Occlusion szerintem az egyik legjobb látványtechnika a videojátékok történetében. Már nem emlékszem pontosan hol láttam először (talán a Far Cry 3-nál figyeltem fel rá még a tereptárgyak, fűszálak nézegetésekor - emlékszem micsoda hisztit váltott ki annak idején, amikor sokan nem tudták hogy ez az opció volt a "ludas" és nem tudták még kikapcsolni :D)
    De én imádok minden olyan látványelemet, ami segíti a beleélést - odaírtam azt is, hogy én melyiknél vettem észre először: normal/bump mappinget (hmm Doom3?? - 2004), a depth of field-et (Call of Duty 2 - 2005) (ezt is mennyien utálják a mai napig), a soft shadows-t (FEAR - 2005), na meg persze Half Life 2 fizikája. Most ennyi jut eszembe hirtelen, és hozzátenném, hogy természetesen akkor igazán jók ezek, ha belesimulnak a játékba, jól vannak megcsinálva és megfelelően vannak használva.

    Amivel viszont a mai napig hadilábon állok, az az élsimítás. Sokszor rengeteg féle beállítás van ezekre, ami egyrészt ugyan jó dolog, másrészt meg azért nem, mert azt jelzi, hogy a készítők sem nagyon merik letenni egy-egy megoldás mellett a voksukat, inkább belenyomják az "összeset". Tény ugye, hogy egy roppant nagy erőforrásigényű eljárás, de jó lenne végre konszenzusra jutniuk, mert nem új dolog ez, vagy 20 éve jelen van a játékokban. Annak idején (jó 10 éve legalább) olvastam egy cikket, ami azt pedzegette, hogy elképzelhető egy olyan megoldás, amit fizikailag (mint a fizika számítására anno a PsysX) építenek hozzá a videokártyához-procihoz-alaplaphoz (tökmind1), hogy ne terhelje a működésük a rendszert.

    Szerintem pl a RayTracing is idővel gyárilag minden videokártyában benne lesz, de így, hogy egyszerre jelennek meg a felbontás növelésével az ilyen gépigényes megoldások, az lassítja az elterjedésüket. Nekem bejön a videókból ez az eljárás, de CSAK emiatt és és az esetleges 4k teljesítményre való tekintettel én még nem ruháznék be új videokártyára és tökéletesen kiszolgál a GTX 1060-am, mert nem ad NEKEM akkora ugrást, hogy megérje a ráfordított pénzt .

    [ Szerkesztve ]

    Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

Új hozzászólás Aktív témák