Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • metrichye

    csendes tag

    válasz zizou #453 üzenetére

    Szia!

    Ne haragudj, de fel szeretnék tenni egy "lámának" tűnő kérdést. 2 éve vettem egy TP-link 1043ND routert, akkor bekonfigoltam, felraktam rá az OpenWrt-t, megy a Samba is, azóta igaz ezt a funkciót nem is használtam, de a napokban kipróbáltam és müxik, Windows alatt el tudom érni a hálózaton a rádugott pendrive-ot.
    A minap vettem egy Samsung BD-E5300-as Blu Ray lejátszót nagyon akciósan, örültem, mert volt rajta RJ-45 hálózati csatlakozó, bíztam benne, hogy a router USB-jére dugott pendrive-ról vagy vinyóról le tudok majd játszani vele filmet, de sajnos nem látja a Samba-s megosztást a lejátszó.
    Kicsit utánaolvastam, és azt tapasztaltam, hogy a Samsung más szabványt használ, egyedül a PC-m megosztott mappáját látom, ha fel van telepítve és futtatva a Samsung AllShare program. Valahol azt is olvastam, hogy a Samsung a DLNA protokollt használja.
    A kérdésem a következő: ha felraknám a routeremre a "vargalex" féle firmware-t (mert benne van a minidlna progi alapból), akkor azzal megoldható lenne, hogy a router USB-re rakott file-okat lássa a Samsung Blu Ray lejátszóm? Sajna nincs nagy TV-m, hanem a monitoromon van 2 HDMI bemenet és úgy használnám, hogy amíg filmet nézek, ne zúgjon a gép, elküldeném sleep üzemmódba és lényegesen kevesebbet is fogyasztana a lejátszó, mint a PC, viszont lehetőség szerint nem akarom a pendrive-ot ki-be húzogatni a gép és a blu-ray között, így kényelmesebb lenne PC-ről rámásolni és használni a lejátszón. Előre is köszönöm a segítséget!

    üdv

    "Könnyű valakit ügyessé nevelni, de nagyon nehéz valakit a saját viselkedésére tanítani."

  • metrichye

    csendes tag

    válasz suste #683 üzenetére

    Szia, köszi az infót!
    "Azért csak valahol, utólag olvasgattam", mert a beruházás egy hirtelen jött ötlet volt, mert úgy gondoltam, hogy 9700 Ft-ért kihagyhatatlan ajánlat ez a BD-E5300 Blu Ray lejátszó a Tescoban, amely utolsó darab volt, így csak mobilneten tudtam rápillantani 1-2 infóra az alábbi oldalon:
    http://logout.hu/bejegyzes/rudy/samsung_bd-e5300_blu-ray_lejatszo.html

    Arra gondoltam, hogy ha megveszem, legalább nem a Blu Ray íróm kopik, ha lemezről nézek filmet. Miután megvettem, akkor merültem bele jobban a témába, mert előtte való igaz, hogy csak feltételeztem, hogy ha már van rajta RJ-45 hálózati dugó, akkor nem csak dísznek van és össze tudom hozni a 2-3 éve vett router "tudásával". Tudom, hogy 2-3 mega körül tudok másolni a pendrive-ra NTFS esetén Samba-val, olvastam egy Openwrt telepítési leírásban anno, ezt teszteltem is tegnap újra. Ezért arra gondoltam, hogy átrakom EXT3-ra a partíciót, így gyorsabb a működés és elvileg Windows alól is látható egy kis progi segítségével a Total commanderhez a partíció.

    Inkább az izgatott, hogy látni fogja -e a BD-E5300 a routeren lógó pendrive-ot, de a fenti linken levő leírásban is írják, hogy DLNA képes a lejátszó, így feltételezem, ha fut a minidlna progi az Openwrt alatt, akkor mennie kell, mivel ha Windows alatt elindítom az Allshare-t, akkor a megosztott mappa megjelenik a lejátszón.
    Ergo felrakom majd ezt a firmware-t, ami tartalmazza a minidlna csomagot (sajna a fent lévő FW-el nem tudom telepíteni, nem tartalmazza a csomaglistám, erre nincs valami körüljárás?), mountolom a pendrive-ot, konfigolom samba-t, és futtatom a minidlna-t, így elvileg Windows alól és a Blu Ray lejátszóval is el kell, hogy érjem gond nélkül, ha jól értem.

    Köszi még egyszer a helpet, üdv

    "Könnyű valakit ügyessé nevelni, de nagyon nehéz valakit a saját viselkedésére tanítani."

  • metrichye

    csendes tag

    válasz suste #685 üzenetére

    Szia!

    Köszi a segítséget, megoldottam a firmware felrakását, pendrive-ot ext4-re formáztam, stb, megy a samba, rámásoltam Windows alól egy videót és egy zenét.
    A problémám viszont az, hogy minidlna-val nem látszik semmi a lejátszón, sőt még maga a router progija is azt írja ki, hogy "A miniDLNA szolgáltatás aktív, 0 hang, 0 videó, 0 kép fájl található."
    Ez miért lehet, mit rontok el?

    Ushare-el pedig csak a mappaszerkezetet látom, a file-okat sajnos nem. Előre is köszi a segítséget!

    "Könnyű valakit ügyessé nevelni, de nagyon nehéz valakit a saját viselkedésére tanítani."

Új hozzászólás Aktív témák