Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • suste

    veterán

    válasz Wajk #975 üzenetére

    netgear-t nem ismerem, de az asus-okat is nézd meg esetleg
    DLNA-t egyébként már nagyon sokféle router támogat,legfeljebb máshogy hívják
    viszont az a baj, hogy más és más DLNA szerver program fut rajtuk, és nem minegyiknek teljes a kompatibilitása
    negatív példa: Tplink routerek gyári fw-je, ami viszont orvosolható openwrt+miniDLNA -val
    pozitív példa: asus gyári fw, ami eleve a miniDLNA szervert használja (ha jól tudom)

    másik fontos dolog lehet, hogy ha már a routerre dugsz egy HDD-t ami mediaserver lesz, akkor arra a médiafájlok letöltését is tudja a router intézni (ne kelljen rámásolgatni), így sokkal egyszerűbb az élet....

  • OldAkita

    aktív tag

    válasz Wajk #975 üzenetére

    Alá tudom támaszatni Suste állítását, az Asus modellek mind a gyári, mind a rá való külön FW-el a Tomato-val tudják a torrentet is kezelni és a rádugott hdd tartalmát dlna módban lejátszani a tv-n. A gyári Download Master torrentkezelő a minidlna-t használja. De majdnem kifogástalanul működik rajtuk a Tomato FW is. Pár hónapja próbálgatom mindkét FW és egyik a kliensgépek sávszélességének precíz állítgatásával és a torrent tökéletes kezelésével tűnik ki, (Ez a Tomato). A másik, a gyári pedig igen barátságos magyar nyelvő kezelőfelületével és a Wifikezelése az én tapasztalatom szerint sokkal jobb, legalábbis az én Asus AC56U-mon 5Ghz-en. Ez egy drágább típus, de teljesen felesleges volt ennyi pénzt kiadnom érte, ennél lényegesen olcsóbb Asus-ok is kifogástalanul képesek mind a dlna, mind a torrent kezelését ellátni.
    Félni egyáltalán nem kell a FW lecserélésétől. A gyári bármikor visszaállítható, garancia emiatt nem ugrik, maguk a gyártók is tisztában vannak vele hogy a vevőik nagy része ki fog próbálni más FW-t is.
    Egyébiránt a Netgear a legdrágább árfekvésű típusok közé tartozik, a TP-Link pedig a legolcsóbbak közé, de nem szólnám le azért. Ha egy TP-Link TL WDR 3600-as vagy 4300-ast veszel, a FW cseréje után minden kívánságodat teljesíteni fogja mégpedig "ócsóért" :)
    Ásd bele magad a routerek világába kicsit és rövid idő múlva garantáltan routeredre torrentezel és nézel róla filmeket, esteleg sikeresen osztasz meg családi képeket távoli rokonaiddal akik ftp-n keresztül bármikor beléphetnek a routerre kötött hdd-d mappáiba.
    Ez a topic a te információforrásod ezügyben Milyen routert

  • OldAkita

    aktív tag

    válasz Wajk #978 üzenetére

    Ne haragudj de erre nem tudok válaszolni, örülök hogy a magam routerét kezdem megismerni.
    Újfent csak azt tudom javasolni hogy nézz be a fenti kommentemben linkelt "milyen routert" topicba. Ott többen is jól értenek a különböző routerekhez és azonnal kapsz egy felsorolást az ajánlott típusokból.

Új hozzászólás Aktív témák