Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz winglet #3087 üzenetére

    Objektív válaszokat kívánsz egy fórumban? Még a gyártótól sem kapsz. De íme, az én szubjektív tapasztalataim:

    Tapira tényleg nem egy ász a tábla, én viszont elsősorban a rajz és a toll miatt vettem meg. Nyilván az Intuos többet tud, és jobban van hangolva, de az ára is kábé a duplája ennek. Tehát valamit valamiért. Ahogy a videóban is mutatja, a forgatás nekem sem ment vele soha. Csak akkor forgatta el a dolgokat, amikor éppen más gesztust akartam, így aztán a forgatást ki is kapcsoltam rajta.

    A csípéses nagyítás-kicsinyítés sem ment vele, de azt hittem én vagyok béna hozzá. Ezek szerint akkor nem.

    Engem marhára zavar a tollon lévő kétállású billentyű. Jobb gomb ide vagy oda, programozhatóság ide vagy oda, legtöbbször véletlenül is megnyomja az ember, és nagyon fárasztó egy idő után úgy tartani, hogy még véletlenül se nyomd meg a gombját. Éppen ezért nálam a toll kapcsolóinak sincs semmilyen funkciójuk, mert többet zavarnak a munkában, mint amennyit segítenének.

    Tehát a toll két billentyűje disabled-re van kapcsolva, és néhány touch funkciót is kikapcsoltam, ami engem zavart. Ezektől eltekintve amúgy kezes eszköz, főleg ennyi pénzért. De szerencsére az összes billentyűje meg mindene programozható, vagy akár ki is kapcsolható. Ennek ellenére nem árt, ha a legújabb driver van feltelepítve a gépre, mert a Windows által összeszedett vackokkal meg tudja keseríteni az ember életét. Ezek mellett épp tegnap vadásztam egy addig még nem tapasztalt problémára, hogy elkezdett fordítva scrollozni, mint amivel meg voltam szokva. Erre is született megoldás, bár kissé fapados. Most éppen a négyujjas Windows 3D ablak képernyőváltó funkció nem megy normálisan, de valószínűleg egy driverfrissítés helyre hozná, csak éppen most nincs kedvem vele bajlódni. Lehet, hogy valamelyik héten, ha nagyon ráérek, majd ráfrissítek. Most lusta vagyok rá.

    Egyébként meg a gesztusok a fent említetteken kívül nálam mind működnek. A négyujjas vízszintes seprés is megy programváltással (ez a Window-on az Alt+Tab), míg a srácnak a videóban Mac gépen nem megy. Ez ilyen. A függőleges négyujjas sepréses programablakváltás (Windows+Tab) xarakodik, de azzal nem törődöm.

    Na, ez egy db szubjektív vélemény volt.

    Ha van lehetőséged boltban kipróbálni, próbálj ki néhány fajtát, aztán ha a pénztárcád is megengedi, akkor vehetsz magadnak egy drágább darabot is, ami lehet hogy jobb, lehet, hogy nem. Ezt neked kell eldöntened.

    Ui.: Amúgy nem sportszerű egy kifejezetten célra orientált készüléket (trackpad) összehasonlítani funkcióban egy olyan eszközzel, amelynek a tracking csak másodlagos funkciója! Ez olyan, mintha a szomszédomat, aki hivatásos sportoló, és amatőr zenész, a zenei téren hasonlítanám össze egy hivatásos zenésszel. Vagy azt mondanám, hogy XYZ telefon nem olyan jó fényképezésre, mint akármelyik legratyibb kompakt fényképezőgép. Hát nem is arra van kitalálva eleve, az csak kiegészítő opciója.

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • Busmann02

    tag

    válasz winglet #3087 üzenetére

    A monitor és tábla összeakadásában általam észrevett távolság növelés megoldotta a touchpad funkciók problémáját,de ez nem azt jelenti h bárkit is átküldök a táblával a szoba túlsó sarkába...mindössze 5-10-15cm-ről beszélek ami szerintem alapvető,mivel túl közelről nézni a monitort nem épp egészséges a szemnek(saját szemen tapasztalva)...
    nálam a helyhiány okozza h a táblát nehéz messzebbre tenni a gépről,mert kicsi az asztal,de tény h ha táolabb teszem nem rosszalkodnak a touch funkciók...sőt ha megfelelő programot használok akkor minden forgatás és csiptetős nagyítás és kétújjas "rajzvászon"mozgatás működik!!! szerintem a P&T igenis jól működő kütyü...de ez is szubjektív...

  • BonFire

    veterán

    válasz winglet #3114 üzenetére

    Elhiszed nekem, hogy becsületszavamra mondom, hogy A5-ös? Az A6-os tenyérnyi.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • jimspie

    tag

    válasz winglet #3129 üzenetére

    Ebben mi az extra? Semmi különös nincs abban amit a videón csinál .. ezt a bamboo is tudja. Szerintem a varázslás itt kezdődik (semmiből valamit alkotni full respect az ilyeneknek): [link]

    Próbálom a srác tanácsait megfogadni és aszerint alkotni fejből .. nagyon nehéz
    Ezt ma dobtam össze. . még rohadt távol vagyok az igazi tudástól:
    [link]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés