Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FazekasLaci

    aktív tag

    válasz rhen #840 üzenetére

    Hú, szerintem nagyon fáradt vagyok, mert tényleg nem értettem.

    Megpróbálom elmondani, mit lehet:
    - be tudod állítani úgy, hogy a monitor egy részét lássa a tábla egy része. Vagy a tábla egész része.
    - be tudod úgy állítani a táblát, hogy a tábla egy része lássa a teljes monitort.

    A relatív pozícionálás azt jelenti, hogy ha felemeled a tollat és a tábla bal alsó sarkába teszed, akkor a monitoron is oda ugrik a bal alsó sarokba. Ha felemeled a tollat és átteszed a tábla jobb felső sarkába, akkor a monitor jobb felső sarkába ugrik. Vagyis nem kell huzogatnod a táblán a tollat, mint korábban az egeret, hanem a monitort képezi le a táblára és ennek az aránynak megfelelően ugrik a megfelelő helyre a toll. Ha régi egér funkciót szeretnél, akkor válaszd a mouse opciót.

    Valószínűleg arra gondoltál, hogy van a papírlap a PS-ben vagy a Painterben, a tábla ezen a felületen dolgozzon csak, a menükön ne. Ha a szoftver támogatja a papírgörgetést (vagyis ha elérsz a lap szélére, akkor tovább rajzol - próbáld ki egérrel, ha azzal működik, akkor a táblán is) akkor így tovább tudsz rajzolni a Wacommal. A CorelDRAW pl. ezt tudja, bár vakon nehéz jót rajzolni :) Merthogy később jeleníti meg a képet...
    Ekkor azonban legyen a kezednél egy másik egér is, hogy elérd a menüket. Vagy legalább tudd a gyorsbillentyűket, mivel a tollal nem fogsz tudni a mapping beállítás után oda navigálni.

    Mellesleg erre a scroll és a zoom funkciót inkább szokták használni. Fent van a tábla tetején a touch ring. Az erre szolgál.

    A user guide-ban a mappinget olvasd el, a 30. oldaltól volt benne szó, ott minden le van írva.

    Egyébként hol vetted, ahol nem tanítottak meg a használatára? Merthogy nálunk mindenki ingyen gyorstalpalót kap, aki csak kéri... és utána teljes tech supportot. Így távolról sajnos csak tippelgetek, jól értettem-e a kérdésed...

    Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

Új hozzászólás Aktív témák