Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chronos85

    tag

    válasz sunnysys #3023 üzenetére

    Szia,
    Valszeg a nagytöbbség is azt fogja javasolni mint én hogy probáld ki. Keletitől nincs messze a Grasshopper nagyon segítőkészek, ha nincs lehetőséged személyesen elmenni akkor telefonon hívd fel Fazekas Lacit vagy valamelyik kollegáját.

    A tábla méret nagyban függ a te rajz stílusodtól, szóval ezt nehéz megmondani, hogy így neked most éppen mekkora kell. Nekem 24"os monitorhoz van Intuos4 Wireless ez asszem az M-es méret (Bamboo-nál A5 körül van), de a vonal kezelésemmel ezt akár kettő 24es vagy egy 27eshez is használhatnám. A családban van Bamboo, a fent linekelt rajzhoz szerintem felesleges az Intuos. Pláne mint ahogy említetted 98 óta nem rajzoltál, digitálisan pedig jelenleg 0 tapasztalatod van (egyébként nem olyan nagy ördöngősség mint azt sokan el akarják hitetni) gyorsan meglehet szokni, hogy "vakon" rajzolsz.

    Ha jól látom a 3. generációs Bamboonál már a toll érzékenység is közel azonos sőt még egy kicsit jobb is mint az Intuos 4nél. Szóval csak a dőlésérzékenységről kellene lemondanod, de az a speedpainteknél annyira nem is fog neked hiányozni. Cserébe viszont kapsz hozzá tapipadot, igen ez az Intuos 5nél is van meg 5K érzékeny toll, de nekem még a 2,5K is bőven elégnek tűnik.

    Szóval mint azt fentebb is írtám probáld ki személyesen. Ha nincs rá lehetőség akkor a felsorolt adatokból neked jelenleg a Bamboo-t javasolnám. Arról nem is beszélve, ha nem jön be vagy kevésnek érzed 2 év után még mindig könnyebben eladhatod vagy elajándékozhatod.

    Üdv.:
    Chronos

Új hozzászólás Aktív témák