Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sunnysys

    tag

    Sziasztok!

    kérdeznék:

    1998ban végeztem a gimiben, ahol 2 évig elég sokat rajzoltam. grafikus szerettem volna lenni, de végül (sajnos :)) közgazdasági egyetemre mentem tovább. azóta nem is rajzoltam, viszont most ismét megpróbálkoznék vele, leginkább hobbi szinten. szóval szeretnék venni egy táblát, amivel 14 év kihagyás után rajzolgathatnék. :) de fogalmam sincs, hogy milyen kellene. igazából azt sem tudom, hogy milyen szinten állhatok most, és milyen szintre szeretnék eljutni a jövőben, ezért nehéz kérdés, hogy Bambooval, vagy Intuos-szal kezdjek. a prohardveren olvasottak alapján Bamboo A6-ban gondolkodtam először, de ahogy jobban elmélyedtem a devinatart.com-on található digitális rajzok világában, egyre inkább úgy látom, hogy Intuos kell azokhoz a rajzokhoz, amilyen rajzokat szeretnék rajzolni majd. (persze, abban az esetben, ha eljutok olyan szintre, amihez szerencsés esetben is kell majd pár év. :))

    szóval a kérdésem: ha (szerintem) mondjuk 1-2 év alatt eljutok ilyen szintre: http://www.deviantart.com/?offset=72#/d5kj3sl akkor most milyen táblát vegyek? (ez Intuos4-gyel készült, ha jól látom). vágjak bele egyből egy Intuosba (akkor már szerintem egyből M-es méretben), vagy tanuljak meg rajzolni digitálisan egy S-es Bambooval? (17-es laptopom, és 22-es monitorom van.)

    köszi!

Új hozzászólás Aktív témák