Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FazekasLaci

    aktív tag

    válasz Wilika #795 üzenetére

    Wilika,

    megpróbálok segíteni neked, de előtte egy jótanács mindenkinek: ha jól működik a régi driver, felesleges újra frissíteni, mert az max elronthatja, sok újat ritkán tesznek bele és azt a Wacom.eu driver oldalán minden drivernél úgyis külön jelzik, ha funkcióbeli a fejlesztés. RC jelzésű drivert meg csak akkor, ha tényleg nagy a gáz, mivel az még csak Release Candidate, vagyis fejlesztés alatt álló változat.

    A drivert kezdetben a Vezérlőpult - Programok hozzáadása és eltávolítása menüből lehet megtenni, de ez csak a kezdet.... sajnos sok gépen fent maradnak fájlok ilyen-olyan Windows biztonsági tiltásokból, stb, amiket aztán kézzel esetleg el kell távolítani ahhoz, hogy a régi driver úgy menjen vissza, hogy ne az új esetlegesen rossz DLL-jeit használja (ugyanis, ha eltávolítani nem tudta, akkor felül sem fogja írni az újjal, ebből eredhet a probléma).

    Megoldás: a gyári eltávolítás után javasolt ellenőrizni, hogy a fájlrendszerben maradt-e Wacom hivatkozású fájl. Néhány biztos lesz nálad is. Keress rá a fájlkereső eszközzel a Wacom és a tablet szavakra. Ha találtál találatot, nézd meg, hol vannak, aztán lehet törölni, ha olyan. Ahol szerintem biztosan lesz, az a Windows/System32/drivers/ mappa, meg az eredeti programkönyvtárában is találhatsz még valamit (nálam C:\Program Files). De ezen kívül még néhány Windows könyvtárban is lehet, drivertől és táblatípustól függően. Ha törölted őket, akkor ürítsd ki a Windows kukád is, nehogy ott benne maradjon. Majd restart és ha mindent jól csináltál, akkor nem marad semmi.

    Ha ez sem oldja meg, akkor bele kell nézni a Windows Registrybe, de ezt már csak azoknak ajánlom, akik gyakorlottak a Windows karbantartásban, mert ha itt valamit valaki rosszul töröl, a teljes gépe összeomolhat!

    Ha a fentiek nem segítettek, akkor nyugodtan küldj nekem egy levelet, mert hivatalos Wacom partnerként mi adunk terméktámogatást, szóval előzetes egyeztetés után meg tudjuk nézni akár a gépedet is ha kell.

    Mellesleg a sima driver uninstall után nekem ilyen fájlok maradtak a gépemen (mivel nálam a Intuos, Cintiq és Bamboo is megfordul, nem tudom pontosan, melyik melyikhez tartozik, így eltérések lehetnek nálad):
    wacommousefilter.sys
    wacomvhid.sys
    WacomVKHid.sys
    ezek a system32\drivers mappában,
    wacomopen.sys a Driver Cache\i386\sp2.cab mappában
    Aztán egy csomó fájl a C:\Program Files\Tablet könyvtárban komplett alkönyvtárakkal.

    Várom a választ, hogy sikerült-e megoldani :)

    Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

Új hozzászólás Aktív témák