Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FazekasLaci

    aktív tag

    A fárasztó rajzolásról :)

    Ha valaki sokat egerezik és fáj a keze, akkor neki ajánljom, hogy nézze meg ezt a linkünket:
    http://www.grasshopper.hu/news/54/A-veszelyes-Mouse-Arm-szindroma-.html
    [link]

    Ha tollal hasonló jelenségek jelentkeznének, akkor érdemes megnézni azt, hogy a tollat jól fogja-e az ember. Például nem mindegy, hogy a középső ujjaddal alátámasztod-e a tollat (mint az iskolában), vagy azzal is megfogod úgy, mint a mutató és hüvelykujjaddal. Kollégám, aki hosszú évekkel ezelőtt a Szipáléknál (szerintem őket senkinek nem kell bemutatni, fotózásban a legjobbak közé tartoznak) volt retusör, mutatta meg nekem, miért és hogyan kell a tollat jól fogni. Ha három ujjal fogod, akkor a toll sokkal szabadabban mozog.

    A másik, ami fontos, hogy a toll vége a mutató és a hüvelykujjad között hol fekszik. Ha nem középen, hanem inkább a mutatóujjadon, akkor az szintén nem jó, mert fárasztóbb lesz a tartás hosszú idő után.

    Ha valaki nagyon kiváncsi, akkor érdemes megfogni rajzolás közben a kéz izmait a másik kézzel. A keményebb izmokat használod munka közben, azok feszülnek meg. Ha nem egyenletes az izmokra ható erő eloszlása, akkor egy idő múlva ezek az izmok el fognak fáradni és akkor kezd el a kéz fájni. Ekkor pihentetni kell...

    Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

Új hozzászólás Aktív témák