Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tothdav19

    újonc

    Sziasztok!

    Szeretnék egy kis segítséget kérni! Az utóbbi 2-3 hónapban azt tapasztalom, hogy ha weboldalak böngészésétől kicsit nagyobb sebességet generálok 4-5 percen keresztül, akkor valamiért bontódik a kapcsolatom. FTTB terület és 100 megás előfizetésünk van. A routeren IPv4 és IPv6 is be van állítva. Írtam hibabejelentőt, de nem látnak problémát és ha kérem a kiszállást, aztán mégis nálam van gáz akkor ugye fizetni kell.

    Próbáltam már 3 routerrel is (Simán gépre kötve is le fogom tesztelni, csak a kábelezés miatt ez macerásabb). Volt kettő ASUS RT-AC65P (Az egyiket emiatt küldtem vissza garanciába, mert azthittem, hogy rossz) és egy Tp-Link Archer C6.

    A router logjában ennyi látszik:
    Jul 1 18:23:47 odhcp6c[21459]: Failed to send DHCPV6 message to ff02::1:2 (Network is unreachable)
    Jul 1 18:23:50 pppd[18136]: Connection terminated.
    Jul 1 18:23:50 pppd[18136]: Modem hangup
    Jul 1 18:23:51 WAN Connection: Fail to connect with some issues.
    Jul 1 18:23:51 nat: apply redirect rules
    és ezután újracsatlakozik.

    Tapasztalt már valaki hasonlót?

    Előre is köszi a válaszokat!

  • Tothdav19

    újonc

    válasz ricsik #82495 üzenetére

    Szia,

    Nálunk is ugyan ez a helyzet (XX. ker.) ugyan ilyen csomaggal/bekötéssel. Bár nem ilyen sűrű de napi 2-3 nekünk is megvan ha kicsit jobban terheljük a netet. Amennyiben csak böngészgetünk akkor 4-5 napig is működik hibátlanul. Amit észrevettem, hogy az esti és a reggeli órákban könnyebb előhozni a hibát ha valamilyen letöltést elindítok. ~10 GB letöltésénél már valószínű, hogy egyszer eldobja a netet. Én próbáltam már egy ASUS RT-AC65P, Tp-Link Archer C6 és direktben egy laptopra kötve is és mindhárom esetben sikerült reprodukálni. Volt, hogy pár perc alatt, de volt amikor csak 1-2 óra után. A routerben nálunk ilyenkor ez látszik:
    Jul 24 20:29:30 WAN Connection: Fail to connect with some issues.
    Jul 24 20:29:30 nat: apply redirect rules
    Jul 24 20:29:31 pppd[434]: Connection terminated.
    Jul 24 20:29:31 pppd[434]: Modem hangup
    Jul 24 20:29:41 pppd[434]: Connected to xx:xx:xx:xx:xx:xx via interface eth3
    Jul 24 20:29:41 pppd[434]: Connect: ppp0 <--> eth3

    Bejelentésre nekünk is azt válaszolták, hogy ellenőrizték és nem látnak problémát, próbáljam ki közvetlenül pc-re kötve, de szívesen kiküldenek valakit aki megvizsgálja a helyszínen. Eddig én sem éltem ezzel a lehetőséggel, mert ha mégsem sikerül elcsípnie, akkor nem akarok fölöslegesen fizetni.

  • Tothdav19

    újonc

    Sziasztok!

    A nagy Digi hiba után én is 2 napig szenvedtem a felezett sebességgel, viszont nemrég ismét újraindítottam a routert és úgy néz ki visszaállt a normal sebességre.

Új hozzászólás Aktív témák