Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CsatiZsol

    tag

    Sziasztok,

    Vasárnap lettem egy Digi 1000-es net nagyon boldogtalan de azért még reménykedő tulajdonosa.
    Boldogtalanságom oka, hogy egyelőre a max amit sikerült egy gépet közvetlenül rákötve (az általuk adott eszközre) 400/15Mbps ami ugye elég vicc, ráadásul ez is ~20percenként megszakad és újra kell csatlakozzak.
    Ezt elvileg ők megoldják...
    A másik okom az hogy a cucc (http://enterprise.zte.com.cn/en/products/network_lnfrastructure/broadband_access/xpon_olt/201401/t20140109_416586.html) amit adtak pppoe-n keresztül teszi elérhetővé számomra a netet...
    Vettem egy tplink er6020-as routert, ami 2 wan portal rendelkezik és gondoltam, hogy ezzel majd szépen fogok a 2 szolgáltatás között "zökkenőmentesen" váltogatni, de az a gond hogy ennek a routernek pppoe csatlakozás esetén a throughputja 180Mbps... :( szóval valahogy meg kellene oldani, hogy a zte eszköz csatlakozzon pppoe-vel a digi hálózatához és nekem befelé már egy dynamic szolgáltatást adjon (elképzelésem szerint van egy router abban a zte cuccban amit hoztak) és az én tplink routeremnek már csak ehhez kelljen csatlakoznia, ugyanis ilyen esetben már ~960Mbps a throughputja...
    Amennyiben van valamilyen megoldás arra, hogy az Ő eszközök adjon nekem ilyet és valaki már megtalált kérem ne tartsa magában.

    Válaszitokat előre is nagyon köszönöm.

    Üdv Zsolt

    Az optimista minden vészhelyzetben lehetőséget lát, a pesszimista veszélyt lát minden lehetőségben. “Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”

  • CsatiZsol

    tag

    Sziasztok,

    Köszönöm a válaszokat, tehát akkor a ZTE ezek szerint nem tud routerként működni csak Bridge...
    Még próbálom körüljárni a témát. Nem igazán örülnék még egy routerenk akkor már 5 eszköz lenne a hálózat bemeneti pontján a lakásnak (T féle Cisco + digi ZTE + router a digi miatt + TPLINK router a failover szolgáltatás miatt + switch aminek van elég portja a belső háló építéséhez...)

    Üdv Zsolt

    Az optimista minden vészhelyzetben lehetőséget lát, a pesszimista veszélyt lát minden lehetőségben. “Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”

  • CsatiZsol

    tag

    válasz Flashget #39814 üzenetére

    Nem még nem olvastam át. :B

    Igyekszem pótolni

    Az optimista minden vészhelyzetben lehetőséget lát, a pesszimista veszélyt lát minden lehetőségben. “Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”

  • CsatiZsol

    tag

    Elolvastam, a téma summaryt.... :(
    Elég erősen arra játszanak, hogy a lehető legolcsóbb módszerekkel építsék a hálózatot, stabilitás illetve otthoni hardveres árak kárára...

    Próbálkozok tovább, köszönöm az infót.

    Üdv Zsolt

    Az optimista minden vészhelyzetben lehetőséget lát, a pesszimista veszélyt lát minden lehetőségben. “Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”

  • CsatiZsol

    tag

    válasz wwenigma #39843 üzenetére

    Köszönöm értékes válaszodat.
    Estleg ha vennéd a fáradtságot és olvasnál akkor látnád, hogy dual wan-os routerre van szükségem.
    Ha utána járnál, akkor tudnád, hogy sajnos a dual wan-os routerek PPPOE WAN to LAN throughputja igen erősen limitált, ez miatt jelenlegi tudásom mellett nem találtam még olyan dual wan routert (100eFt alatt) ami PPPOE-n ki tudja hajtani a gigabites netet (vagy legalább meg tudja közelíteni az elérhető sebességet) valamint fogadni tudja egy másik szolgáltató bejövő kapcsolatát is.

    Hogy mit honnan kombináltam ki, 13 éve aktívan foglalkozok hálózat üzemeltetéssel, emellett tudom, hogy szükségem van mások által már megszerzett információkra.
    A hálózati költség csökkentést úgy értettem, hogy nem olyan eszközt hoznak ami routerként viselkedve felcsatlakozik a saját hálózatukra és a AN portján már dinamikus IP-t osztva lehetne hozzá csatlakozni, hanem egy bridge-t hoznak ami a teljes hálózati forgalomirányítási feladatkört a saját magad által vásárolt eszközre helyezi.
    Ez az én álláspontom szerint azért kellemetlen, mert így ha több gépet szeretnék használni a Digi hálózatában akkor nekem kell ehhez megvásárolnom az erre alkalmas hálózati eszközt, míg más szolgáltatók esetében ezt a szoláltató biztosítja.
    Ez ugye egyben felelőség hárítás is a részükről, mert ugye ilyenkor rögtön a te routered tehet róla. Az más kérdés router nélkül hogyan kötsz több gépet ugyanarra a netkapcsolatra, ha meg router van akkor az milyen árú. (Igen az én esetem speciálsi, de akkor is egy lehetséges eset.)
    (Mielőtt gyorsan dobsz erre a gondolatmenetre valami elmés replikát, gondolkodj el azon, hogy ha több gépet kötök be a Digi által adott eszközbe és mind külön-külön akar PPPOE csatlakozni akkor mi fog történni, és ennek tudatában válaszolj.)
    És igen lehet hogy ebben a témában meg kell majd követnem őket, mert mai beszélgetésünk (Digi-Én) folyamán kiderült hogy valamikor volt router a kínáltaukban és lehet hogy tudnak rendelésre hozatni is... (Nagyon remélem, mert akkor a fenti probléma varázsütésre szűnik meg mert nem az én routermenek kell PPPOE csatlakoznia, hanem a saját eszközüknek.)

    Igen a gépem is tud csatlakozni ekkor 94/94Mbps a sávszélességem napok óta rendszeresen mérek routerrel és router nélkül is.

    Bedobok egy érdekes mérési eredményt (minden este mérek amikor hazamegyek és feltudok még menni netezni) is ide:
    Router nélkül ~94/94Mbps körül van a fel és letöltési sebességem, míg routerrel ~120/60Mbps körül. Gyanakszom a QOS-re ami miatt lehet de nem igazán találom az okát, hogy miért változik a sebességem routerrel. Főleg miért.

    Mivel látom, Te ebben a topicban nagyon úgy érzed, hogy mindenkit burkoltan le kell idiótáznod szeretnélek megkérni, hogy ne válaszolj többet a kérdéseimre.
    Nem kösz nem kell senki aki letölt nekem a netről, én vásárolni szoktam a szoftvereket nem kalózkodok.

    Az optimista minden vészhelyzetben lehetőséget lát, a pesszimista veszélyt lát minden lehetőségben. “Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”

Új hozzászólás Aktív témák