Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geth

    addikt

    válasz Victoryus94 #73400 üzenetére

    majd 72 órán belül valamikor a kollégák átállítják
    Mert hibabejelentésnek kezelik, arra meg ennyi az előírt vállalás.
    De mivel nem valódi hiba, általában hamar megvan. Nekem vasárnap du. talán 20 perc volt bejelentéstől számítva.
    Egyszer kell megoldanod valahogy az átállást, legyél kreatív :)

    1) Gondolom a legolcsóbb soc-on ennyi van, spórolnak vele 40 centet egységenként (tipp).
    2) Nagyrészt. Ha van egy normálisabb routered (vagy szerzel) akkor jobban jársz általában azzal. Ha meg bármi olyan kell ami nem megoldható ezekkel a gagyerákokkal, akkor meg kötelező :)
    De Neked úgy tűnik van eszköz, szóval elég egyértelmű a szitu...
    3) Úgymarad.
    4) Ha működik akkor gondolom nehezebb lesz. De bridge-ben kukaegyszerű dolga van, az azért menni szokott.

  • DonMaster

    addikt

    válasz Victoryus94 #73400 üzenetére

    azért szar mert nem tudod konfolni? vagy mert nem elégé lehet módosítani? vagy mert 2019-ben vannak már jobbak?

    csak mondom, Marika néninél jól működik, neki tökéletesen megfelel a wifi és a 100 és 1000-res port is , köszöni szépen jól meg van.

    ha neked több kell akkor kérd bridge-be és saját router a saját routered tárcsáz-be onnantól ennyi.

    azért 2,4GHZ és 100-és 1000 port van rajta, mert
    1 részről árérték arányban sokkal olcsóbb mint egy ac-s 4x 1000-res catv-vel rendelkező.
    viszont az elöfizetökk többségének bőven megfelelő,
    akinek nem az amúgy is ért hozzá és nem itt rinyál, hanem saját router és ezt meg bridge-be kéri.

    többség értsd: Marika néni Pista bácsi stb. és azok akiknél megfelelő az 1 giga port és a 2,4ghz wifi, kertes házban jó a 2,4ghz -is. és ha csak 1 pc-d van akkor az 1 gigás port is elég.(család 2gyerek stb-nél amúgy is jön kérdés hogy milyen routert vegyek, nem pedig a rinya hogy kevés a port. )

    akinek több eszköze van az meg mint írtam ért hozzá így amúgy is sajátot használ akár ac ax an wifi-t. meg 4-8-16-32portos routert ,

    jah amúgy az összefoglalóba hogy, hogy nincs benne a FAQ részben ez hogy mi a teendő ha többre vágysz mint amit kapsz "router" néven.

    [ Szerkesztve ]

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

  • Cr00py

    senior tag

    válasz Victoryus94 #73400 üzenetére

    Én is ilyet kaptam. Ha van saját routered, akkor használd azt.

    A szomszédba huawei-t adtak, de nem is tudták beregisztrálni, akkor mondtam nekik, hogy én ezt a fiberhome-t kaptam. Valakit felhívtak, ott mondták, hogy erre a területre csak a fibermode-t lehet, átkötötték, beregisztrálták ( ez volt kb 10 perc, mert a huawei-t előbb "ki kellett léptetni" , majd ezt újra be .. úgy már működött tökéletesen neki is. Nálam nem volt ilyen gond. Én bekötésnél jeleztem, hogy van saját routerem, picit komolyabb is, illetve az nekem jobb.

    Kiiktatni sajnos nem lehet. Vagy hagyod ezt, vagty átkéred bridge-re, és rákötöd a saját routered, de a szolgáltatói eszköznek mindenképp aktívnak kell lenni, így nem 2 hanem 3 dolog lesz egy helyen.

  • vaakuum

    addikt

    válasz Victoryus94 #73400 üzenetére

    Ezek alapján nekem is nagy dilemma, mert hozzánk elvileg jövő kedden jönnek kötni az ftth-t, és nem tudom, hogy elég-e olcsón egy gigás switch, vagy gondolkodjak 5-ször annyiért egy routeron. Elvileg semmi extra feladata nem lenne a routernak, jelenleg minecraft szervert sem kell már üzemeltetni (szerencsére kinőtték a gyerekek), elég, ha gyorsan és alacsony késleltetéssel működik a 3 vezetékes eszközön. Wifit meg eléggé alapszinten használunk, igazából mindenkinek kényelmesebb a monitoros használat. Mondjuk torrent azért számításba jön, de az meg nem kell, hogy a routerről menjen, eddig is az én asztalim intézte ezt a feladatot, nem is tervezek rajta változtatni a közeljövőben. Szóval van itt olyan, aki routerként használja a digi ONT készülékét, és jellemzően meg van vele elégedve?

    Technikai kérdés: ez a típusú ont meg tud állni az élén, vagy mindenképpen lapjára kell lefektetni? (10 centi mély csak a rackszekrény, csatlakozókkal biztos nem lehet fektetve belerakni. Ha megállna az élén, az nagyon jó lenne, mert csak egy vékony furnér a szekrény hátlapja, nem szívesen csavaroznék azon keresztül)

    [ Szerkesztve ]

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

Új hozzászólás Aktív témák