Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz Gyurka6 #58327 üzenetére

    "másik helyen be tudok jelentkezni az ottani azonosítóval": picit pontosítsunk.
    nem azt állítottam, hogy nem tudsz bejelentkezni.
    azt állítottam, hogyha lopott accot erőltetsz és a gazdája panaszt tesz, akkor elkapnak.

    tehát az, hogy van egy legális előfizetésed és ezzel máshol jelentkezel be, nem hiszem, hogy problémás, mert a digi nem fog panasz nélkül nyomozni utánad.

    "az fttb helyen nem igazán értem, hogy mi alapján": mivel abban a hsz-ben szerepelt a válasz, amire válaszoltál, csak ismételni tudom magam: a logokban benne van, hogy honnan jelentkeztél be.

    tehát ha te ellopod gipsz jakab accountját, és illegálisan akarod használni, és tegyük fel, hogy hanyag volt az alvállalkozó, és nincs kikötve a drótod, akkor a következő fog történni:
    - bejelentkezel a lopott accal, ettől a jogos tulajt kirúgja a netről.
    - majd ő jelentkezik be, amitől téged rúg ki.
    - majd ezt a pingpongozást ő elunja, és bejelenti hibára a diginél.
    - a digi előveszi a logokat, és azt fogja benne látni, hogy (példa kedvéért) Debrecen Lehel 20. 12. emelet ék switch 14-es portjáról jött egy bejelentkezés gipszjakab4857 accounttal, majd pár perc múlva Debrecen Cívis 12. 4. emelet k switch 8-as portjáról. (ék, k mint égtáj, a folyosói lakások alapján)
    - ez szöget üt a fejükbe, megnézik, hogy a panaszolt időszak előtt mi volt a logokban, illetve megnézik a szerződés szerinti szolgáltatási helyet. ebből ki lehet matekolni, hogy az egyik bejelentkezés legális lehet, a másik meg nem, és hogy melyik melyik.
    - ezután szépen kisétálnak a másikhoz, és uft alkalmazásával helyreteszik a dolgokat, te meg kapsz egy új jelszót. (universal firewall tool=oldalcsípő fogó)

    azt nem tudom megítélni, hogy ilyen esetben a digi örül, hogy minél kevesebb melóval megszüntette a hibát kiváltó okot és megy a többi bajával foglalkozni, vagy még fenékbe is akarja billenteni azt, aki ellopta az accountot. én biztos nem vinném túlzásba az időpazarlást, max. egy válogatott míves qrvanyázást engednék el telefonba, oszt jónapot.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák