Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aerius66

    csendes tag

    Hello Mindenki!

    Mivel a DIGI nem valami segítőkész és kifogytam az ötletekből, ezért hozzátok fordulok.
    DIGI 100-as netem van 11 emeletes panelban, még nincs optikai bevezetve.

    Setup: Bejön a hálózati kábel a lakásba ajtó felett, majd onnan a falba elvezett kábelen keresztül az Edgerouter X-be, onnan pedig a PC-hez, amin Win 10 fut.

    A probléma, hogy a ~10 MB/s-ből, ha 8-9-et tartom huzamosabb ideig, legyen az torrent vagy Steam-es letöltés, akkor 1-2 GB után garantáltan levág. Hívtam őket, mondták dugjam rá közvetlen gépre teszteljem egy napig, ugyanúgy jártam, 1 órán belül levágott kb. 20x.
    Azt mondták megnézik, így is tettek, de "nem náluk van a hiba".
    Ezt eljátszottam velük eddig 2x, más segítséget nem kaptam tőlük. Négy utcával odébb, ahol eddig laktam, ugyanezzel a felállással már 10 éve DIGI-t használtam minden probléma nélkül.

    Amit próbáltam:
    - cseréltem hálózati kábeleket, kikerültem esetlegesen hibás kábeleket a lakásban, mint pl. ami a falban megy
    - router firmware frissítés, teljes factory reset
    - QoS gondoltam hátha, talán egy picit ritkított a szakadásokon

    Személyesen bementem vállvetés után ismét csak annyit kaptam, hogy "nem tudják mi a gond, nem náluk van a hiba".

    Azt hiszem ennyi, más most nem jut eszembe infó. Kérlek segítsetek mielőtt kitépem a maradék hajamat is.

    EDIT: Közben látom, így okos fejemmel visszaolvasva, hogy másoknál is problémás a helyzet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák