Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Brandynew

    őstag

    válasz verti1 #58816 üzenetére

    Több dolog kell a 100 Mbit-nél nagyobb csomagokhoz:

    1. 1000 Mbps router, ha wifit is szeretnél használni, akkor legalább 2x2 MIMO-s AC-s, azzal 200-400 Mbps-t is át tudsz vinni vezeték nélkül.

    2. Minimum CAT5e UTP kábel, de én már nem veszek CAT6 alatt, kicsi a különbség a kettő között, de mérhető.

    3. A gépedben 1000 Mbit-es hálózati kártya a kábeles kapcsolathoz és 2x2 MIMO-s AC WLAN kártya.

    4. Megfelelő hardver: min. valamilyen i3 processzor, 4 GB RAM, és még SSD sem árt.

    Szerk.: igen, a TP-LINK TL-WR841N egy régi, N-es wifis, 100 Mbit-es router, nem a mai hálózatokhoz való. A 300 Mbps wifinek nem is tudom mi értelme van, ha a WAN max. 100 Mbit lehet. Jó, hát mondjuk belső hálózathoz...

    Router vásárlás előtt több dolgot kell tisztázni:

    1. Fontos, hogy a wifi is gyors legyen, vagy csak a kábel? Szinte biztos, hogy a vevő oldalon (pl. laptopod) is fejlesztened kell a WLAN adaptert, ha értékelhető vezeték nélküli sebességet szeretnél.
    2. Szeretnéd, ha lenne benne beépített torrent kliens és FTP szerver?
    3. Külföldről is hajlandó vagy rendelni (olcsóbb)?
    4. Leírás alapján telepítenél a routerre custom firmwaret (vannak olyan routerek, amelyeknek jó a hardvere, de a firmware pocsék)?
    5. Maximum mennyi pénzt szánsz rá?

    Én Xiaomi Mi Router 3G-t használok, Padavan custom firmware-val. Kuponnal kb. 9 ezer Ft Kínából.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák