Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz Dare2Live #54722 üzenetére

    Sógorom szerint, aki kábelkereskedésből él, nem éri meg a CAT6E. Egyrészt vastag, merev kábel, nem biztos, hogy be lehet húzni oda, ahova CAT6-ot. Másrészt háromszor annyiba kerül. Harmadrészt a CAT6-on az új szabvány szerint állítólag átmegy 5 Gbit (a CAT5E-n pedig 2.5 Gbit), és ennél több otthonra teljesen feleslegesnek tűnik (egy adott kliens irányában).

    Egyébként nálunk is felemelték gigabitre az 500-as netet (Bp. XVI. kerület). Most mértem 800/210-et kb. Úgy tűnik itt ennyi van.

    Valaki fentebb írta, hogy nem ment 50 MBit/sec fölé a sebesség mobil eszközön. Nekem egy Asus RT-AC56U routerem van az ONT után kötve (utóbbi bridge módban van). Ezzel a routerrel nekem is ennyi a max. egy Moto G 3 telefonnal és egy Acer Switch 10tablettel (pedig utóbbival 5 GHz-en mértem, nyilván közvetlenül a router mellett). Ellenben az asszony tutkó új IPhone 7-es telójával egyből 200+ MBit letöltési sebesség jött, szóval jó eséllyel a(z olcsó) kliens a ludas (amibe nyilván 1 antennát építenek stb.).

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák