Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TeeJay

    félisten

    válasz V/ #40187 üzenetére

    melyik részét nem érted?
    most FTTB-nél lépcsőházanként kell minimum 1 ONT meg vagy 3-4-5 darab 8portos switch is attól függően hány lakásos panelről beszélünk, illetve ha több a telefonos még több eszköz kell
    kell még egy vagy több koax erősítő is mert ugye az ONT-ből kijön egy de azt nem lehet szerintem 33-60lakás felé osztani, kell rá aktív erősítő ami árammal megy
    sok helyen szünetmentes is kell ha régebbi a switch és erre a DIGI lépcsőházanként nem keveset fizet, ami egy panel telepen 140-300lépcsőházzal számolva elég combos összes
    ráadásul annyi aktív eszköz van hogy csomó problémát előhozhat és a nagy sebességnél egy ONT amúgy is kevés lesz ha 3 darab 1000-es előfizető lenne úgyhogy nem véletlen hogy át fogják idővel alakítani FTTH-ra az összeset.

    optikai kábel már bent van, csak osztani kell 32/64felé attól függően mennyi előfizető lesz a lépcsőházban
    minden aktív eszköz megszűnik csak behúzzák a tök olcsó optikai szálat, adnak egy ONT-t és majd az előfizető adja hozzá az áramot
    semmi egyéb kábel nem kell majd a épületbe és áramot se kell majd fizetniük

    nekem azt csiripelték a madarak hogy akkora összeget fizetnek áramdíjra hogy ha átalakítanák az FTTB hálózatot FTTH-ra hamar megtérülne nekik miközben csak előnyük származna belüle a jövőre tekintve

    egyedül az ONT árát drágállom amit a mostani 3-8ezer közötti havidíjakból sokára gazdálkodják ki
    de szerintem ha nagyobb mennyiségben rendelnék még nagyobb kedvezményt kapnak a ZTE vagy Huawei-től úgyhogy akár azzal is nyerhetnek

    egyébként egy full FTTH hálózat sokat érne nekik a vegyes FTTB FTTH és régi koaxos helyett

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Új hozzászólás Aktív témák