Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyikszi

    őstag

    Sziasztok! Már régóta digis vagyok, de nemrég költöztünk és még van hűség az előző lakóktól. Az majd nemsokára lejár. Elvileg 200/100-as a net, de csak 100/100-at tud (megközelítőleg). Azt néztem, hogy a wan port ami a gépbe megy, az csak 100-zal "villog", holott 1 gigabitet tud(na) és a router is 100 Mb-et mutat. A gép és a router között 1 gigabites a kapcsolat, legalábbis a router szerint. A hálókártyán be van állítva az 1 gigabit. A kábel cat5a, és ha közvetlen a gépbe megy, akkor is csak 100/100 a sebesség. A diginél meg azt mondták, hogy bőven megvan a garantált sebesség és örüljek (ezen egy kicsit kiakadtam, nem ilyennek ismertem a digi üszf-et eddig). Akkor nem hívhatom ki a szerelőt? Egyáltalán hogy tudom megállapítani, hogy nálam van-e gond vagy náluk? Ráadásul emiatt, majd vissza akarom tetetni a 100/50-et, de félek, akkor meg nem lesz meg a 100 Mb/s letöltési sebesség.

    ''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

Új hozzászólás Aktív témák