Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FarkasT

    csendes tag

    válasz Tom5 #26554 üzenetére

    Üdv!

    Ha jól értem, akkor nekem is hasonló problémám volt Pécsen, 10 emeletes panelban.
    100/25-ös TopNet-ről jöttek a szerelők DigiNet200-ra emelni, természetesen én nem voltam otthon csak édesanyám, neki mondták, hogy majd este egy router restart után már jó lesz (valamikor 13:30 környékén voltak ott).
    Ott kezdődött, hogy az "átállítástól" kezdve 1,5 napig nem is volt net. :DDD Üfsz-on személyes hibabejelentéskor kiderült, hogy elfelejtették aktiválni... Innentől folyamatosan, kb. 1,5 hétig 94/53-at mértem a 200/50 helyett, annak ellenére, hogy Gigabites linket mutatott a routerem és direktben a gépem is a lépcsőházi switch felé.

    Több e-mail váltás után végre kijött egy szerelő laptoppal mérni, természetesen nála is ugyanez volt. Már majdnem elment, hogy majd másnap kicserélik a switchet, de végül kiderült, hogy a két switch (3-ik és 8-ik emeleten) közül a lentin nem voltunk átkötve a gigabites, felfűzhető portra (mint kiderült nem volt szükség switch cserére alapból, mert nincs több 100 fölötti előfizető....)

    Ezutáni méréskor már ~215/53 lett, kiszállás ingyenes volt, mindenki happy. :)

Új hozzászólás Aktív témák