Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pille69

    tag

    válasz Kwisatzh #7049 üzenetére

    Alapvetően két dologgal lehet mit kezdeni, ha a kábelezés jó.
    1. A csatlakozókat ellenőrizd le, jól vannak-e felrakva a vezetékre. Ha rá van roppantva, akkor elvileg jó. Ha nincs, akkor e csatlakozókat meg kellene nézni és kicserélni olyanra, aminél csavarral, vagy forrasztással van a vezetékre ráerősítve.
    2. Az elosztó nem jó. Az általam belinkelt TAP alkalmanként jobb képet tud produkálni, mint egy splitter. Ha digitálisan néznéd inkább a műsort, akkor a túl magas jelszint sem eredményez jobb képet, mint a túl alacsony.
    3. Amennyiben a belső rendszerben nem találsz hibát, akkor ki kell hívni a digiseket. Nálam többször jártak, bejelentés után egy, esetleg két nappal már a probléma meg volt oldva. A pincében elhelyezett elosztószekrényben többször cseréltek valamit, és ezután mindig jó lett a kép. Talán háromszor, vagy négyszer kellett nekik emiatt kiszállni, de mindig rendbe hozták a képet. A legutolsó alkalommal egy héten belül kétszer jöttek ki a rossz kép miatt, és azóta semmi gond.

    (Mondjuk én Miskolcon vagyok, lehet hogy nálunk egy ügyfélre több szerelő jut, mint mondjuk Budapesten, és emiatt tudják ezt az gyorsaságot produkálni. Így én nem mondhatok egy rossz szót sem a hibaelhárítókra. A bekötő embereknek viszont csak vezetéket kellene a kezükbe adni. Arra, amire annak idején a török szultán adta a selyemzsinórt..)

Új hozzászólás Aktív témák