Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cigam

    félisten

    válasz Alfonz64 #5306 üzenetére

    Ezek a kódok csak a felprogramozást segítik (pl. ott ahol nincs epg, vagy olyan eszközökön amik nem kezelik még az epg-t)

    A technológia adott arra, hogy az esetleges csúszásokat kompenzálandó a műsorszolgáltató "jelezze" a felvevőnek mikor kezdődik/ér véget az adott műsorelem. Tudtommal egyetlen műsorszolgáltató sem alkalmazza (ki nézné meg a reklámokat?!)

    Nem kell 1enként modifikálni a kezdés/vége időpontot. A legtöbb stb-ben megadható hogy a felprogramozott idő előtt/után mennyi ráhagyás legyen.

    [ Szerkesztve ]

    Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

  • Pille69

    tag

    válasz Alfonz64 #5306 üzenetére

    "Megvan a show view funkcióról van szó."

    Amikor olvastam, rögtön tudtam, hogy mire gondolsz, csak nem értettem hogy jön ide.
    A ShowView analóg rendszeren működik - működött, - nem digitálison.

    Alapvetően a ShowView kétféleképpen működött.
    Az egyik, ami a magyar csatornáknál volt elterjedt, annál a bekapcsoló jel NEM (!) a műsor indulásakor ment, hanem egy időponthoz kötődött. Tehát, ha beütötted a kódot, akkor a tv adó nem a műsorkezdés küldött jelet, hanem egy időponthoz és így egy konkrét időpontban elindult a felvétel. Ez az az időpont volt, ami a tv újságban szerepelt. A ShowView kód ahhoz kellett, hogy a videómagnó annak a csatornának a felvételét indítsa el az adott időpontban amit fel akartál venni.
    A másik, komolyabb rendszernél volt egy VPD, vagy PDC jel, ami a műsor indulásakor indította el a felvételt. Ilyen volt az RTL-nél, (nem RTL Klub!!!), a Sat1-nél, meg néhány német adónál. Ez még valamire használható is volt.
    A kikapcsoláshoz nem volt külön jel küldve, hanem a következő műsor indításakor állította le a videómagnót. Tehát ha a film után volt fél óra reklám, akkor természetesen az is rögzítve lett.
    Én használtam egy időben ilyet, de egyszerűbb volt beállítani két időpontot, mint a kódot kikeresni az újságból, és bepötyögni a VHS-be. Akkor ugyanúgy jártam, mint most TE, a film vége rendszeresen lemaradt. A német adóké nem maradt volna le, ha azt akartam volna felvenni, de nem arra voltam kíváncsi. Ráadásul még minden csatornának volt külön SV kódja, amit hozzá kellett rendelni a videómagnó beállításakor a csatornákhoz. De ez már idejétmúlt dolog. :K

Új hozzászólás Aktív témák