Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mentolka

    senior tag

    válasz M_AND_Ms #36343 üzenetére

    Nos, ez a néhány kérdés-válasz volt a "kezedbe veszed a dolgokat" eleje. Nagyon segítőkészek voltatok, még egyszer köszi!
    Már meg is rendeltem online a DIGI-t (500/200 nettel). A Telekomot meg odafigyeléssel mondom le (15-ig van ott hűség a TVszolgáltatásra).

    [ Szerkesztve ]

  • Bogyi007

    veterán

    válasz M_AND_Ms #36343 üzenetére

    Internetnél a Mac címes korlátozásról azért ne feledkezzünk el!

    Igaz ha olyan Wifis router van kéznél ami tud Mac címet klónozni, akkor az sem probléma.

    [ Szerkesztve ]

    Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

  • Paal

    csendes tag

    válasz M_AND_Ms #36343 üzenetére

    Na azért legyünk korrektek a T-vel szemben is.
    Saját szitum: Digi elérhető nálunk, de csak modemes internettel (4 és 8Mbit/s-es csomagok a 100Mbit/s-es áron!), így én a Digitől veszem a TV-t, T-től pedig van egy 30Mbit/s-es net+hangom - ~3700-ért, amennyi felárat megér nekem a nagyobb sávszél. Ez már valami speciális árként jön ki a T-nél..

    Azt írod: "A Ténél adnak routert tele korlátozással."
    Milyen korlátozással? Okostévén, 2 laptopon saját tartalmat Seviio-val megosztva, okostelefonokkal, minden működik, amit egy átlag user akar.. (Biztos tudsz mondani dolgokat, de légyszi olyat írj, amire tömegigény van!)
    A régebbi laptopomon a winyó lefagy ha a 30Mbit-et ráengedem az ncore-on letöltésnél, így ha nagyobb sávszélem lenne, akkor sem tudnék gyorsabban letölteni, így ezzel a roterrel/sávszéllel boldog vagyok. Az újabb laptop már megbirkózik a sávszéllel, de az hogy a full HD-ben letöltött film 25 vagy 10 perc alatt jön le, azt már leszarom. Persze ettől még örülnék a 100Mbit/s-nek, de ez ma még számomra nem alapigény..

    IPTV: Húgoméknál ez van. Azért az nem rossz, hogy egy eszközzel párhuzamosan 3 adást tud rögzíteni. Sorozatfelvétel, felvétel akár mobilról is indítható - ezt hiányolom is a Diginél. Azért egy átlagos felhasználónak az, hogy a segge alá teszik ezeket a funkciókat, az hasznos, mert sokan már a "köss rá egy külső winchestert"-nél elakadnak (milyet vegyek, milyen tárhely, külső tápos vagy nem, stb. - és ezek még a hozzábbértő kérdések, a kevésbé hozzáértő, az kérdezi, hogy az mi..).
    Az ő TVGO-ját használom néha, DigiOnline-nál szomorúan tapasztaltam, hogy vagy elő kellene fizetnem erre a fos netre vagy a számomra teljesen szükségtelen extra mobilinteret kellene megvennem. T-nél ez a TV előfizetéshez van kötve, Digi miért szívat duplán?

    "A fenti plusz tételek, mind egyediek, egyszer kell csak beruházni rájuk - persze, némi saját "szakértelem" szükséges, de pl. egy router beüzemelését egy barát is megoldja. A box sem bonyolultabb, mint anno egy videomagnó. A tévéről nem is beszélve."
    Router ha elromlik veszek egy újat - rendben, nem nagy tétel, de egy dupla/tripla tuneres box már húzósabb, ha elromlik, abból venni még egyet.. - inkább fizetnék havonta 5-800Ft-ot és vállalja ezt a Digi :DDD

    Mielőtt félreértés lenne, boldog vagyok a Digi TV szolgáltatásával és ha nálam is elérhető lenne a jó hálózatuk, akkor tőlük venném a netet is, de:
    - miért nem lehet tőlük routert venni/bérelni?
    - miért nem segítenek abban hogy, hogyan kell biztonságosan beállítani a routert? - sztem ez nem evidens ma egy átlagos ügyfélnek
    - ha az ügyfélnek igénye van párhuzamos felvétel lehetőségre, akkor a Digi ez miért nem teszi lehetővé az ő eszközükkel?
    Sokan még nem "okosodtak" fel ezekhez és fizetnének, ha készre kapnák.
    Kíváncsi vagyok, hány Digi TV előfizető nézi csak az analóg csatornákat, mert nem is tudja, hogy van digitális jel is, ráadásul kódolatlanul..

    Bocs a negatív hozzászólásért, de már régóta tele van a bögyöm a modemes nettel és most a DigiOnline miatt már kikívánkozott ez a néhány mondat.. :Y Plusz jó lenne, ha a DigiSportokra vennének extra tartalmat, mert teljesen kiürült a jó tartalom. BL miatt meg gyorsan szerezzék be a Sport2HD-t! :(

Új hozzászólás Aktív témák