Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pille69

    tag

    válasz Octopus21 #14767 üzenetére

    Én máshonnan közelíteném meg a dolgokat.
    Szerintem alapvetően kétféle lehetőséged van, és emiatt én a piszkos anyagiak felől közelíteném meg a dolgokat.
    1. Veszel 20 ezerért egy kütyüt. Van egy csomó szolgáltatása, EPG, HD, HDMI, PVR, stb. Ahhoz, hogy a PVR-t normálisan tudd használni, kell egy winchester. Ennek a mérete az igényeidtől függ, legyen mondjuk egy 500 GB-os vinyó, én kb. 20 ezerért találtam az árukeresőn ilyet. Tehát van egy 40 ezer forintba kerülő eszközöd egy év garanciával. (A vinyó méretén, árán lehet vitatkozni, szimpatikus, számodra reális összeggel számolj!)
    2. Bérelsz az aktuális szolgáltatódtól egy box-ot. A Diginél legyen 1.000 Ft/hó, amire korábban valaki azt mondta, hogy ingyenes. (Nem akarok vitázni arról, hogy az első box ezer, vagy semmi, számoljunk ezerrel.) Ha itt maradsz a Diginél, a rögzítéses módszerrel számított költség - a havi ezerrel számolva - a 40. hónap után éri el a saját box költségét. Ha így döntesz, akkor 40 ezret NEM kötsz le egyszerre, a garancia lehetősége a bérlés teljes időtartama alatt rendelkezésedre áll. Amennyiben sikerül a tv-t kicserélni egy DVB-C tuneresre, akkor nem lesz egy felesleges lomod, műszakilag nem értéktelenedik el a motyód.
    Összefoglalva én (!) csak akkor vennék saját boxot, ha számomra létfontosságú lenne a rögzítés lehetősége. Arra sincs semmiféle garancia, hogy az általad most megvásárolt box-ot 2-3-4 év múlva, amikorra "megkeresi" az árát és szolgáltatót váltasz, ott fogod tudni használni. :F
    Én máshogy oldottam meg az egészet. A tv-ben van DVB-C tuner. Majdnem bármit le tudok tölteni a műsor vetítése után, így a rögzítés box nélkül megoldható. 14 ezerért vettem egy hálózati lejátszót amivel a letöltött műsorokat megnézem. Számomra ez kényelmesebb, olcsóbb, időtállóbb.
    Visszatérve az általam ajánlott boxra. Ezt a készüléket soha nem használtam, nem próbáltam, de még nem is láttam. Egyszerűen az "asztali DVB-C tuner" kifejezésre rákerestem és a hirdető szerint az UPC-hez jó. Azért is fogalmaztam valahogy úgy, hogy például ez a készülék esetleg jó lehet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák