Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geryson

    addikt

    válasz prannk #694 üzenetére

    Na, egy csomót olvastam az itt ajánlott Minimed Paradigm VEO inzulinpumpáról az e-mailen kapott anyagokból. A következő kérdéseim lennének, ezek igazából nem típusfüggő, hanem általános kérdések:

    - Miért kell kalibrálni napi legalább 4x? Én elég sokat mérek, főleg most a nagy futások miatt, de ez van, hogy napi 3-5 alkalom, de van, hogy éppen csak 1x (napi legalább egyszer mindig mérek, ezt 15 év alatt sem hagytam ki, ilyenkor csak este, lefekvéskor mérek mert úgy vagyok vele, hogy ha elszúrtam valamikor napközben, akkor is legalább rendbe tegyem). Nem vágom, hogy miért fontos az ennyi mérés és igazából nem tudom, de tényleg ilyen "pedáns" lenne minden inzulinpumpás? (Volt egy ismerősöm, a HgA1C-je 13 volt, soha nem figyelt oda és simán kapott ilyen készüléket pont azért, hogy jobb legyen az érték - mérni sztem életében nem mért, persze ez egy extrém példa.)
    - Milyen gyors a befecskendezett inzulin? Kérdezem ezt azért, mert azt észrevettem, hogy az én általam használt "Apidra" nem túl gyors, azaz ha vétkezem és rászúrok pl. dupla adagot, akkor lehet, hogy visszahúzza, de akkor is sok óra alatt. Ugye az emberi inzulin elég gyors, lévén a mindenki által ismert cukorterheléses teszt van vagy 1,5 óra és ugye addigra normálisra visszamegy a glükózérték.
    - Mi az a mérő cucc, amit írsz, hogy 10e Ft és 3 db van benne? Az első mondatba írt VEO inzulinpumpa állítólag mér és adagol is, akkor ide miért kell külön mérő?
    - 43e Ft fél évente a cucc újból? Azért így már nem gyenge összegek jönnek össze...
    - Ha úgy alakul, hogy ki akarod venni, akkor simán kiveszed és utána visszateszed? Példának okáért haverokkal kitaláljátok, hogy irány a strand, akkor kiveszed, nemde? Gondolom nem lóg a fecskén a pumpa.
    - Én öltönyös, inges vagyok. Hova tudnám itt tenni magát a pumpát, mire rakom fel? Az övemre csak nem rakhatom fel, vagy mégis? Ötletek? Rövidnadrág, melegítő pólóval nem gond, ott rá tudom rakni a pólót.
    - Ha jól értem és olvastam, akkor hipo maga az inzulin miatt nem igazán lehet, mert leáll a készülék csak amiatt, hogy sportolok és elkezdem rohadtul használni a cukrot? Sportot hogy bírja a tű? Tehát pl. hasmozgás és társai.

    Az egész maga azért tetszik, mert én most szemét módon elkezdtem hipózni, van, hogy naponta többször leverem. Egyszerűen ez a "nagy" távos futás olyat ver oda a cukornak, hogy brutál, de sajnos utána meg a 24 órást be kell adnom (bár ebből vagy 30%-al kevesebbet adok mint 1 éve, a gyors hatásút szinte teljesen elhagyom ha sportolok, ha sima napom van, akkor marad ott a régi adag) és így állandóan leesik, számtalanszor este. Ez is elég unalmas, de a hullámzások meg persze ugyanúgy tökre bosszantanak. Ha mér is, hullámzás sincs és hipo sincs (vagy kevesebb), akkor engem mégis meggyőzött - bár eddig a tudatlanságom miatt nem igazán érdekelt.

    Köszönöm, ha Te vagy más pumpások tudnak segíteni ebben a tökkkkéletesen PH-s témában! :)

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

Új hozzászólás Aktív témák