Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz ldave #2204 üzenetére

    Mint ha számítana, hogy 290+ vagy 305. :U ;]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz oriic #2207 üzenetére

    három k*bszott napig! :D Aztán ahogy írtam neked, rögtön megszánt a játék. De akkor ott valami "eltört bennem". :DDD

    (Azért, hogy kerek legyen a sztori, és más is értse. 3 napig minimum 3, maximum 5 Exotic engrammot farmoltam/nap . Ami nem kevés gametime, és semmi upgrade nem volt.)

    Nem baj, ma "Destiny nap" van! Az a két óra míg letolom az összes milestone-t, aztán jövő héten re.

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz prokxy #2209 üzenetére

    Így igaz! Csak egy másik játék. :U AC: Origins, vagy mondjuk a Wolfi2, vagy a COD: WW2.

    Kérdezd meg a konzolos fórumtársainkat. :)

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz ldave #2214 üzenetére

    Az ciki, mert össz-vissz nyomom 2 hete. :D

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz ldave #2216 üzenetére

    Na jó... [link] :(((

    :DDD

    Elhiszed, hogy nem rajtam múlik? Pénteken tudtam volna menni. Erre egész nap nem volt netem. Nem mondom, hogy sz*tb*szott az ideg, de annyira tipikus, hogy pont akkor. Máskor meg van, hogy nem érek rá. Én nem játszom, csak akkor ha a kisfiam alszik, vagy nincs otthon. Fontosabb mint a raid.

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    Szeretnék szólni, hogy azonnali hatállyal kirúgható vagyok a guild-ből. És köszönöm szépen, hogy eddig tag lehettem! Jól jöttek a bónuszok. Természetesen köszi minden konzol betyárnak, hogy voltak olyan rendesek és elérték az guild lvl6-ot, nekem meg csak "bele kellett ülni a jóba". :U

    Részemről ennyi, kitűztem egy célt (300-as szintet) azt tegnap elértem, majd átgondoltam, hogy semmi értelme tovább grindolnom egyedül. Már csak a raid maradt, az meg egyedül nem megy. Nem tudom hány órát tettem a játékba, de igazából nem rossz száj ízzel töröltem le, egy percét sem bánom. Egyszerűen csak belegondoltam, hogy semmi értelme a jobb cuccokat farmolnom, mivel azokkal is csak a jobb cuccokat farmolnám. Ha meg elérném a 305-öt akkor semmit. :D

    Így búcsúzom ;)

    További jó játékot mindenkinek!

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Madoc #2264 üzenetére

    Bárcsak együtt kezdhettem volna veletek, és segíthettem volna a guild szintezésében, legalább lett volna valami kis plusz tennivaló. De nem lehettem ott a kezdésnél, erről nem én tehetek.

    Viszont a guild szintezésről más a véleményünk, a tapasztalatunk szerintem. Nekem valami ilyesmi él az emlékezetemben [link]

    És magáról a guild fogalmáról is. Ami a Destiny-ben van azt jó szándékkal PUG-nak nevezném, de guild-nek semmi kép.

    Guild szerkezete:

    Guild Master
    A guild aktuális vezetője.

    Feladatai:
    Klán irányítása
    Progress meghatározása

    Raid Leader
    Az adott raid vezetője.
    Feladatai:

    Raid progress irányítása, adott napi terv meghatározása
    Raid struktúra meghatározása, cserék kérelmezése Officerek felé
    Raid koordinálása, taktikák levezénylése (nem a taktika kifejtése, csak annak implementációja)
    Jutalmazás és büntetés a raideken, EPGP/Loot Council kezelése, vagy annak delegálása

    Bankár
    A Klán bank adminisztrálásáért felelős.
    Feladatai:
    Eladások és a befolyt összeg kezelése
    Kiadások/igénylések kezelése klántagok részére
    Leadások kezelése
    Bankszabályzat karbantartása

    Officer
    Tagok teljesítményének bírája. Az adott szerepkör (Tank, DPS, Healer) kijelölt képviselője aki más officerek és a GM felé kéréseket közvetít.
    Feladatai:
    Raid közben cserék intézése
    Teljesítményértékelések Raidereknek
    Felvétel kezelése fórumon és in-game
    Teljesítményértékelések és feljesztési tervek igény szerint

    Raider
    Olyan teljes jogú guildtagok, akik raideken teljes jogkörrel rendelkeznek és megkötések nélkül igényelhetnek lootot.
    Jogai:
    Loot előnyt élvez a Recruitokkal és Friendekkel szemben
    A klánbankból javíttatási kerettel rendelkezik, mértéke a Bankszabályzatban kerül meghatározásra.
    Lefokozható Frienddé, ha:
    Teljesítménye permanensen csökken
    Karakterét elhanyagolja
    Résztvétele számottevően csökken - szubjektív megítélés alapján

    Recruit
    Olyan részleges jogokkal rendelkező tagok, akik nemrég kerültek be a guildbe és még nem raiderek. Raideken hátrányban részesülnek a többiekkel szemben, lootolásban a legutolsók. Raiderré az Officerek döntése alapján 10.000 EP elérése után válhatnak.

    Altok
    Public és Officer note alapján történik a fő karakterhez kapcsolásuk. Raideken csak kivételes esetben vehetnek részt a Raid Leader kérése alapján. (EP-ét a mainjük kapja, lootolásnál recruitként kezelendők)

    AFK
    A guild inaktív tagjai, hosszabb ideig eltűntek, felfüggesztették a játékot(IRL dolgok miatt).

    Friend
    A guild nem aktív tagjai, általában a raiderek barátai, családtagjai vagy visszavonult raiderek. Raideken általában nem vesznek részt.

    Raidek

    Minden raider és officer main karakter köteles az aktuális progress raid mentését a klánnak fenntartani progress időszakban.

    Raid időpontok:
    Szerda: 20:00 - 23:00
    Csütörtök: 20:00 - 23:00
    Vasárnap: 20:00 - 23:00
    Kedd: 20:00 - 23:00

    Minden raidnapon a raidbe a tagok rang és preferencia alapján kerülnek beosztásra.

    A részvétel heti kettő raiden ajánlott.

    A Raid Leader határozza meg az aktuális célkitűzést arra a napra.
    A raid invelése 19:30-től 19:55-ig tart. Officer vagy GM által, aki a klán csatornán felhívja erre a figyelmet. Az invelés egy whisper "inv" üzenettel történik a szervező felé.

    Intime bonus: 19:55-20:00 között 200EP.

    Tartalékosba kerül:
    Karaktere az adott raid összeállításban nem megfelelő
    Önnön kérése alapján
    Karaktere nincs felkészítve a raidre
    Flask hiányzik és pótlását nem tudja biztosítani
    Szünet lejártakor nincs jelen
    A raidek időtartama alatt aki nem került be a kezdő csapatba az tartalékosként van jelen. Tartalékosként kötelező a TS vagy in game jelenlét, hogy el tudjanak érni.

    Szombati napokon kísérleti jelleggel altos raidet szervezünk. Az altos raiden nem érvényes az EPGP rendszer csak a hagyományos roll rendszer. Részvétel teljesen opcionális.

    Raideken használandó kötelező addonok:
    Exorsus Raid Tools
    DBM (Mindig a legújabb)
    WeakAuras

    Bármilyen más addon használata mindenkinek a saját lehetősége.

    Lootrendszer a raideken:

    A raidek alatt "Master Loot" loot működik. Boss fightot követően a Raid Leader vagy a kijelölt Lootmaster az adott tárgyak kiírását követően kiosztják a tárgyat a nyertesnek.
    Raideken a Loot Council van érvényben. Ugyan használatban van az EP/GP loot rendszer pontrendszere is, de azt csupán a raid jelenlét indikálására használjuk.

    Lootprioritás:
    Main Gear esetén: Officer = Raider > Recruit > Alt
    Off Gear esetén: Main Gear>Off Gear

    Tehát a recruit vihet lootot a main gearjébe amennyiben az csak Off Gearként kellene raidernek. Az Off Gear elvihető a tárgy legmagasabb GP értékének megfelelő goldért, vagy a GP érték 10%-ért. Off Gear akkor vihető el, ha az adott item-slotba ugyanolyan, vagy magasabb item-levellel rendelkező tárgyat a tag birtokol és ezt a raid csatornán belinkeli. Fegyver és trinket esetén mindkettőt.

    Lootrendszer EPGP/Loot Council:
    EP pontok osztása: 40EP/6perc
    Decay: 15%/hét
    Minimum GP: 1000GP

    Szintlépések:

    Friend->Recruit: Jelentkezés írásával és Officerrel való megbeszélés után lehetséges.
    Recruit->Raider: 10000EP szint felett, ez 1000 GP jóvá írásával is együtt jár
    AFK->Raider: 10000EP szint felett, ez 1000 GP jóvá írásával is együtt jár
    Officer: GM által kijelölve önkéntes jelentkezés vagy felkérést követően.
    Magyarázat EPGP-hez

    EP=Effort Points azaz az a pont érték amit a raideken kapsz a jelenléted alapján, illetve a guildbankba leadott dolgok után
    GP=Gear Points azaz az a pont érték amit a raideken fizetsz a lootolt gear és fegyverek után
    PR=Priority azaz a prioritásod mutatja meg a lootlistán. A lootot mindég a legmagasabb priorral rendelkező jelentkező viheti raideken.
    PR számítása: EP/GP=PR

    Magyarázat a Loot Council-hoz:
    Loot Council esetén több különböző szempont alapján osztja ki a Raid Leader / Master Looter a lootokat, de a legfontosabb, hogy DPS > Tank > Healer (Azonban nem mindenáron, tehát nagyon minimális upgrade esetén a Tank/Healer-ek és azok akik több különböző talenten is hajlandóak és képesek játszani, előnyt élvezhetnek)

    A továbbiak a teljesség igénye nélkül:
    -Részvétel a raideken (EP osztás megmarad lévén az remekül tükrözi a részvételt)
    -Teljesítmény a raideken (DPS/HPS , boss mechanikák lekezelése)
    -Kinek mekkora upgrade az adott item
    -Set itemeknél, hogy kinek milyen setbonusa lenne meg és az a setbonus mennyire hasznos, illetve hogy olyan slot-e az adott classnak/embernek, ami fix (Lásd nem Legendaryt hord a helyén, illetve az adott setitem statelosztása)

    Amennyiben nincs egyértelmű döntés 2+ ember közt, akkor roll az adott emberek közt.

    Guild bank:
    A bankba leadható flaskok, potionok, ételek, stb. listája és az értük kapható EP pont érték itt77 megtalálható.

    Raider re-roll:
    Lehetőség van main karakter váltására. A váltás feltétele, hogy az Officerek (a jelenlegi és az új) elfogadják. A váltás ára 2000GP. Ha GM kérésére történik akkor ingyen van.

    AFK és távollét jelzése:
    Minden tagnak jeleznie kell a guild irányába, hogy ha nem tud tartósan megjelenni valamilyen oknál fogva. Amennyiben ezt megteszi akkor semmilyen hátrányban nem részesül. Viszont ha ezt elmulasztja és 3 hétig semmiféle visszajelzést nem kapunk tőle akkor automatikusan AFK státuszt kap. EP/GP decay természetesen hatni fog rá. Aki előre jelezte a távollétét, és legalább két hétig nem jelent meg a raideken, vagy 8000 EP alá került az státusza szerint Friend vagy Recruit rangra kerül vissza.

    Jelentkezés

    Az apply-k beadása előtt ajánlott felkeresni in-game officer-t vagy átböngészni a korábbi, sikeres apply-kat, hogy azt minél jobban sikerüljön megírni/összerakni és beadni. Apply írását fel lehet váltani TeamSpeak 3 által megtörtént beszélgetéssel (Ilyen esetben az officer in-game történő felkeresésnél meg lehet kérni, hogy az apply helyett elbeszélgetés legyen). Minden apply-ra igyekszünk minél hamarabb reagálni. Nem szalonképes apply-k(trágárkodás, trollkodás, stb.) azonnali törlésre kerülnek.

    Kommunikációs kódex

    Minden klántagtól elvárt a megfelelő kommunikáció mind klánon belül, mind azon kívül. A nézeteltéréseket, visszajelzéseket mindenki megfelelő hangnemben köteles kezelni. A nem megfelelő kommunikáció - vulgáris megfogalmazás, támadó viselkedés, személyes támadás nem tolerált és azonnali eltávolítást vonhat maga után.

    Számomra ez a guild. Természetesen erről nem te/ti tehettek, hogy ebben a játékban ez van. De talán most már érted, hogy miért nézek furcsa szemmel arra a kommentedre.

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz ldave #2276 üzenetére

    Már majdnem írtam, hogy ne csináld már. Aztán eszembe jutott, hogy te rezegős szappantartóval a kezedben tolod. :D Írtam is múltkor, hogy 3x egymás után volt 24 fragem. (mentettem is róluk képet, a három meccsből egy lett jó kép, mert a NV shadowplay alt+f1-re ment képet, f1-re meg bejön az armory :D) Tényleg akartam is kérdezni, hogy ha WoW-ozol, akkor ezt mé' nem pc-n tolod? Nem elég erős hozzá?

    Képek:

    [link]
    [link]
    [link] <- segítek, ez a jó. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz prokxy #2306 üzenetére

    "...partner up with another player and complete three patrols"

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz prokxy #2315 üzenetére

    Más skillfa? Más gear? Mi a fasz?! B+ bemész PvP-re és ölsz, ennyi. Se meta, se csodagear, semmi varázslat nem kell. Semmi. Uriel's Gift-em sose volt, Mida(k)-at sose használtam. És egyszer se éreztem, hogy rekteltek volna.

    Túl van ez a a gondolatmenet tolva kicsit nem? Tán ezen kellene gondolkodni: "Pedig nem a bénák közé sorolom magam" :U

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz ldave #2320 üzenetére

    Jöhetsz nekem ezzel, nem érdekel. Nem vagyok pro, nem is hiszem azt magamról. (Persze a határokat meg kell húzni. )
    De borzasztóan túlmisztifikáljátok ezt a játékot néha. A raid kiviételével láttam azt hiszem mindent. És egyszer sem éreztem azt, hogy ennek a játéknak lenne olyan mélysége mint amiről ti itt beszéltek.

    És akkor most hozzátok fel légyszi a Trials Of The Nine-ot, hogy az a PVP csúcsa és ott aztán tényleg olyan a skillcap, hogy a bokámatösszefosom. Elhiszem, persze.
    Egyedül toltam a Comp-ot és a QP-t is. Ugyan úgy játszottam ott is stackek ellen. Nem igazán szenvedtem sose.

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz bunfi #2325 üzenetére

    Ahhoz nem kell tapasztalat, hogy ezt a PVP-t átlásd.

    -Minden pálya kicsi.
    -Mindig stackekben kell mozogni.
    -Minden pályán van olyan hely, amit annyira be lehet védeni, hogy csak Superrel lehet csak kipucolni.
    -Szinte minden játékmódban csak a frag számít. Ezért sehova se menj egyedül. Ne halj feleslegesen.
    -Fegyver recoil nuku. (elenyésző)
    -Ne pazarold el a gránátot.

    Mit hagytam ki?

    (#2324) prokxy cáfolatot várok, nem majomkodást.

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz bunfi #2327 üzenetére

    Jaaa, hogy erre gondolsz.
    prokxy-val több mint egy éve ismerjük egymást. És az ő felvetésére reagáltam ugyebár.
    ldave-et csak innen ismerem. De azt már korábban leírtam, hogy mivel ő konzolos, amiket írok az nem neki szól. Nincs tapasztalatom a konzolos scene-ről. Gondolom azt ldave is értette, hogy nem neki szól. Sőt egyetlen konzolosnak se!

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz prokxy #2329 üzenetére

    Nem azért írom neked ezt. OW-nál így megírtam neked, ha félreértelmeztél valamit. Most is.

    Még saját bevallásod szerint se PVP-zel szinte semennyit. Akkor mi alapján írtad ezeket? Ki mit védjen, hova menjen? Ez max. a bombásnál van. De ott is a valóság az, hogy a támadó csapat 4-es stackben berushol valahova, ahol alapból az enerfölény miatt hozza is a kört. Én ezt tapasztaltam. A kommunikáció, meg nem a PVP-t mélyíti, az egy multiplayer játék esetében alap. Itt a 4fős rush, vagy camp a kifizetődő. Pontosabban rush a megfelelő camp helyre. A super képességek jelentősége elég minimális, mivel lassan töltődnek, és maximum 4frag szerezhető a legjobb esetben. A hangsúly ezért a gunfight-on van.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz storm3 #5897 üzenetére

    Amit linkelt ott is meg tudod venni. Bejelentkezel és kész. Még a letöltést is el tudod indítani onnan.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz storm3 #5899 üzenetére

    Tényleg, igazad van. Ráadásul én sem találtam a store-ban, pedig próbáltam neked megkeresni. Még a Psprices link is "Unable to Find This Page"-re dob, holott az direkt link lenne. Magyar store-ban jelenleg semmilyen Destiny 2 sem elérhető. Meglepő.

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

Új hozzászólás Aktív témák