Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    Egy barátom hugának hosszas keresgélés után egy Dell 1545-ös laptopot vennének.
    [link]
    Ma délután elmentek, hogy megvegyék, és mint kiderült a laptop belül mégis ezüst szinű, pedig ponthogy feketét akarnának.
    Most 1 napra elrakták a laptopot, még eldönteni, hogy megveszik-e vagy nem.

    Amit megnéztünk korábban képeket, az alapján az újabb 1545-ös, amiben ATI Mobility Radeon HD 4330 van, annak lenne csak ezüst szinű a belseje, a többinek fekete.
    Most kiderült, hogy mégsem így van. :F
    Tudja valaki, hogy pontosan melyik 1545-ösnek van (még ?) fekete belseje, és melyiknek ezüst.
    Az IPON-on 2009.05.25-n tesztelt Celeron M 585-ös 1545-nek még biztosan fekete a belseje: [link]
    Vagy egyszer csak lecserélték a belsőt, és azóta már mindegyik ezüst ?
    Vagy az 1 magos Celeronosak lehethogy még feketék lennének most is ?

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    A következő Dell notik közül melyik lehet a legrégebben megjelent, és kb. mikor ? :
    Dell Latitude: X200, C400, C500, C600, C610, C800, C810, CP, CPi, CPi-A, CPi-D, CPi-R, CPt, CPtC, CPtS, CPtV, CPxH, CPxJ, CS, CS-R, & CS-X, Dell Inspiron: 2500, 2600, 3700, 3800, 4000, 4100, 5000, 7500, 8000, 8100, 8200, 8500.
    Egy rövid keresés után egy 2001-es P3-asat már találtam. :F
    Egy ezekhez való töltő vásárlásán gondolkozom: [link] Dell PA-06 gyári töltő (ADP-70EB), de nem notebookhoz, hanem más elektronikai célokra: pl. ledek meghajtása, akksitöltő, hordozható erősítő, stb.
    Elsősorban a hatásfok miatt kérdezem, mert ebben szerintem a régebbi tápok rosszabbak tudnak lenni a mostaniaknál.
    Ez már tényleg OFF, de ha valakinek van ötlete, hogy két ilyen táp összekapcsolható-e szimmetrikus tápfeszültség előállítására (erősítőhöz), akkor ezt is szívesen várom.

  • atesss

    addikt

    válasz SzaboZE #15046 üzenetére

    A szám előtt hogy van-e nulla, az ugye nem külön típus ?
    Tehát pl. PA-06 / PA-6 ugyanaz ?
    Egy vagy két ilyen PA-06 töltőhöz elég kedvezményes áron jutnék hozzá, a kettőt együtt 3e-ért odaadná. Vagy ez annyira nem is mondható olcsónak ?

    Szerintem a szimmetrikus tápot érdemesebb lenne egy rezgőkörrel létrehozni és elektronikusan szétválasztani.
    No ezt nem igazán értem.
    De szerintem ez a része már OFF topic, ha tudnál segíteni szerintem inkább menjünk át a "Hobby elektronika" topicba [link], itt is feltettem már a kérdést a szimmetrikus tápfeszről a #8274-ben [link].
    Egy minnél inkább hordozható erősítőhöz lenne - ezért nem akarok trafósat.
    Amúgy meg a jó minőségű kapcsüzemű táp erősítőhöz való használatának ennyire kerülését sem értem. Jelen esetben egyébként nem olyan fontos a jó hangminőség. Illetve lehet az is, hogy lesz hozzá egy trafóm is itthon, és ha itthon használom, arra rakom rá.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Egy barátom hugának a majdnem 2 éves (2009 aug végén vették) Dell Inspiron 1545-ösének az akksija csak kb. fél óráig bírja, alacsony fényerőn.
    Pár hónapja még jó volt (2 óra felett).
    Garancia az akksira mennyi van, biztosan csak 1 év ?

    És a garipapírt megnéztük, úgy tűnik hogy nem Dell garancia, hanem bolti / nagykeres (HRP). Ehhez a notihoz milyen gyakori volt itthon a gyári és a nem gyári gar. ?
    A gyári gar. ehhez a notihoz milyen országokban érvényesíthető ?
    (Ugyanis holnap utazik el a lány külföldre a notival.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák