Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kekegsm

    őstag

    válasz rumos14 #7747 üzenetére

    Na szoval:

    -Az nlite-val bele lehet nyulni a telepito image-be, beleintegralhatsz dolgokat.
    -Mindenkeppen erdemes az SP2-es XP-t hasznalni, ez jobban is ismeri a hardvereket alapbol, meg kulonben is, mindenben jobb.
    -Az AHCI az a sata, az ATA pedig a pata beallitas.
    -Maradhat ATA-n is, teszteltem, kb 1%-al lassabb csak, de legalabb csuklobol kompatibilis. De: Ha feltelepited az XP-t ATA modban, aztan szepen feltelepitesz minden drivert, ugy ahogy kell, es csak azutan allitod vissza AHCI modra, akkor mukodni fog tapasztalataim szerint.
    -Az AHCI mod igazabol akkor kell, ha hasznalsz Intel Flash Cache Drive-ot, masneven Intel TurboMemory-t, masneven Robson-t. Az csak AHCI-vel egyutt mukodik.

    Nvidia driver:
    a laptopvideo2go -rol le kell tolteni a drivert magat, es mellette ott egy link, ami a "modded INF" fajlra mutat. Azt is le kell tolteni. Azutan elinditod a driver fajlt (onkicsomagolo exe), kicsomagolja magat (nezd, hogy hova teszi ezt), majd probal elindulni, de kiirja, hogy o nem tamogatja a hardveredet. ekkor kilepsz belole, es a letoltott inf fajlt bemasolod a mar kicsomagolt driverbe, felulirva vele a regit. Ezutan onnan, a kicsomagolt driverbol inditod el a telepitest (setup.exe?), es ha minden szep es jo, akkor mukodni fog.

    Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

  • Padisha

    tag

    válasz rumos14 #7747 üzenetére

    mint előttem írták a többiek is többféle megoldás van
    1. bios--> onboard devices --> sata operation AHCI-t átállít ATA-ra, majd telepít
    2. AHCI-n hagyod a bioskapcsolót, floppyra kimásolod a sata drivert majd a telepítés kezdetekor F6 bill. lenyomása után usb-s floppyról beolvastatod
    De olyan nagy különbség szerintem se lehet, főleg, hogy 5400 rpm-es a vinyó, elméletileg nagyobb sávszélességet biztosít a sata (Pata max. 133 MB/s, SATA1 150 MB/s - de ez is csak elméleti sebesség)
    Egy szó mint száz nem fogom halálra idegesíteni magam, hogy csak ATA módban megy most; és mint írtam, telepítés után visszaállítottam a kapcsolót AHCI-re, de akkor nem bootolt be!
    A dvd minden drivert tartalmazott, mindenből a legutolsó verziót.
    a laptopvideós drivernél vmit bűvészkedni kell az inf-fel, keke gondolom vágja a témát.
    Ebbe nem merültem bele, lehet ezért nem sikerült nekem ezt feltenni.
    Mikor megy a venti semmivel sem hangosabb, mint mikor nem, csak onnan lehet észrevenni, hogy a bal oldalon okádja ki a meleget :)
    most fut 3dmark
    see u later

Új hozzászólás Aktív témák