Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz SzaboZE #27066 üzenetére

    a hasonlítási alap z575 volt, gondolom abban megegyezhetünk, hogy nem túlságosan más világ, sőt, dettó ugyanaz. a macbookot azért említettem, hogy még egy ennél sokkal jobb anyagokból összerakott és sokkal drágább gépnek is jöhetnek ki anyaghibái idővel, nemhogy egy konzumer kategóriában is gyengének számító gépnek, úgy tűnik nem voltam túl egyértelmű.

    egy laptopot használ az ember, felveszi, lerakja, nyitogatja, táskában hordja, az utcán, tömegközlekedésen, kocsi körül bármi történhet vele, mert shit happens. úgy általában sokkal nagyobb igénybevételnek van kitéve, mint egy asztali gép, ha nem munkára használod, akkor is. lcd tv-nél, routernél, médiaboxnál engem sem érdekel, mennyire strapabíró, mert nem viszem arrébb napi szinten. ha meg a laptop is csak az asztalon ül, akkor nem érdemes laptopot használni, mert ugyanazt a teljesítményt olcsóbban megkapod asztaliból és még bővíteni is lehet, simán kicseréled (vagy eleve olyat veszel, ami jó) a webkamerát, billentyűzetet, egeret, monitort pillanatok alatt. egy laptopon erre nem igazán van opció.

    sajnos a gépelési komfortot és összeszerelési minőséget nehéz kommunikálni, mert ami nincs bejegyezve márkanévként (persze tudom, hogy a pl. a latitude-ök fémváza be van), nem színes és nincsenek benne gigabájtok vagy megahertzek, azt sok időbe és pénzbe telik vásárlást kiváltó üzenetként letolni a kedves fogyasztó torkán, ezért olyanok a jóárasított konzumer gépek, amilyenek. olyan, ez, mint a magyar kereskedelmi televíziózás. értem én, hogy van rá igény ebben a formában is, csak azt nem, hogy miért.

    persze lehet én gondolkodom rosszul, ez gyakran eszembe jut, mint opció.

    I hate morning people. And mornings. And People.

Új hozzászólás Aktív témák