Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • santamas

    csendes tag

    válasz doser0717 #19445 üzenetére

    Hallottam én is, hogy nagyon nem ajánlják az MSI-ket, holott nekem semmi bajom nincs az enyémmel. Most is kíválóan megy, és szinte minden játékot elvisz, pedig csak egy 9600GT van benne. És szervízben sem járt, hűtő probléma sem volt vele.
    Szerintem minden márkában van jó és rossz. Érdemes fórumokat olvasni, ott mindig kiderülnek az egyes szériák rejtett hibái.

    VGA cseréről viszont azt tudom, hogy nem feltétlen lehet csak úgy megoldani.
    Általában a BIOS ill. VGA ROM módosítás is kellhet hozzá. Na meg nem biztos, hogy a hűtőrendszer, ill. a gép felépítése elbírja az esetleges további hőtermelést. Egy hűtőpad persze sokat segít, de a mobilitást rontja.

    Árban ráadásul egy MXM kártya nem olcsó dolog, pláne, hogy ha újat akar az ember belerakni (agyonfőzött használtat meg se próbálnék).

    Szerintem az MSI GX660 Radeon-ja egyértelmű fölény, csak ne lenne ennyire világítós a gép maga :)

    A DELL XPS L702x visszafogottabb, de VGA-ban nem a leggyorsabb.
    Viszont jó pár évig bőven elég az is szerintem. De tuti nem lehet bővíteni a gépet, OnBoard a VGA: lásd itt

    Érdemes megnézni más megoldásokat is, pl. vannak olyan Docking Station-ök, amikbe rakható külső VGA kártya ahogy ezt FehérHolló is említette fentebb.

    [ Szerkesztve ]

  • SzaboZE

    addikt

    válasz doser0717 #19445 üzenetére

    Integrált a vga. Egyébként a téma is érdekes, mert a cserélhető kártyás tipusoknál maga a cserélhető rész annyira arany árban szokott lenni, hogy jobban megéri lecserélni a gépet egy újabbra. Pl Anno egy Nvidia kártya simán 500 dollárba került az XPS M1730-ba. És azon egyszerű oknál fogva, hogy úgysem tudod máshol megvenni.

    Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

Új hozzászólás Aktív témák