Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz SzaboZE #14476 üzenetére

    Azt azért tegyük hozzá, hogy intelék szép ráhagyással adják meg a fogyasztási adatokat, a feltüntetett értékek kb felével kell számolni a legtöbb cpu-nál 2 magos c2d/dual-core, vagy celeron és 45nm esetén. Kimértem rengeteg procit. Itt van az enyém, T6400. Intel szerint ez egy max 35W fogyasztású darab. Ami mondjuk rendben is lenne, mert annál többet biztos nem eszik. Prime alatt, max gyáró órajelen és feszen mérve 40W az egész gép. Kis utánaszámolással ha levonjuk a chipset, hdd, odd, ram, kijelző fogyasztását és mellévesszük bármennyire jó hatásfokú a dell AC-DC adaptere akkor sem 100% a hatásfok, megkapjuk kb mennyi jut a cpu-ra. Max 20W, de akkor sokat is mondtam. Ugyanez az érték ha alulfeszelem 0.975V-ra a cpu-t gyári 2Ghz-en már 33W. Valahol 10-13W között lehet így a prime alatti fogyasztása a cpu-nak. 6x200@0.975V-on a teljes gép 26-27W prime alatt, máris kész egy ulv intel cpu:) Ha "rendesen" megadnák a tényleges fogyasztási adatokat, nem tudnák eladni az ulv procikat, sztem csak ez van ennek a hátterében. szoktak jönni azzal rossz a fogymérőm, ha a most 48Wh-t tudó aku nem vinné kényelmesen a gépet 3-4 óráig wifis nettel, azt mondom oké, de net alatt 16W-ot mutat átlag a mérő, a valós fogy. lehet 12-14W a nem 100%-os hatásfokú táp miatt. A számok magukért beszélnek, csak érdekességképp említettem meg a dolgot:)

    Mikrofont nézzem még meg valamivel? Én kifogytam az 5letekből.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Ace Ventura

    addikt

    válasz SzaboZE #14476 üzenetére

    Na ma, megjött a Dell 860-as, és beledobtam még 1 giga ramot.2Gb dual-ban nagyon szépen megy vele minden.
    A páromnak kell, böngészéshez, office-hoz, stb.Nem videót konvertálni vettük.
    Nem lesz procicsere, ezért az alaplap is marad a helyén.Egy bajom van, hogy ez a 560-as cerka nem veszi vissza az órajelét, ha jól láttam.Ezzel sokat lehetne spórolni.

    Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

Új hozzászólás Aktív témák