Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fourgee

    csendes tag

    Sziasztok, notebook vásárlás előtt állok és totál tanácstalan vagyok. Asus "rajongóként" legelőször azt a márkát nézegettem, csak 1-2 idegesítő dolog után "továbbálltam". Pl. ahány típus és ahány ország, annyi féle verzió... Meg van egy brutál gép erős processzorral meg gpuval, és beletesznek egy lassú winchestert, "vedd meg paraszt!". :S Mivel itt mindenki a Dell-t isteníti és az áfával is tud játszani egyik ismerősöm, ezért végül a Dell irányába tolódtam el. Egészen pontosan XPS 1530, asszem 8100-as Intel (vagy 810? utálom ezeket az új számpzásokat), 2GB ram, asszem 250es winchester és a 256mb-os 8600GT. Az XPS sorozattal kapcsolatban mi a véleményetek? Jobb minőségre, mint az Inspiron? A másik amire kíváncsi lennék: még nem láttam XPS-t élőben, csak fényképen. Ott tűnt fel, hogy ezeknek ezüst színűre van fújva a billentyűzete. Nem is tudom melyik másik cégnél láttam ilyen megoldást, de ott hányingerkeltően rondán nézett ki... Fényképek alapján formára és csatlakozók elhelyezésére vonatkozóan úgy néz ki hogy az XPS átgondoltabb mint az Asus gépei, kívülről is jól néz ki, csak amikor a szétnyitott gép belső felületét tervezték, akkor vszinüleg a designer kiment wc-re és valamelyik részeg portás belepiszkált, majd mentette a terveket és elküldte a gyártó részlegnek.
    Ha jó választás az XPS1530, akkor erősítsetek meg abban hogy jó választás, ha meg nem, beszéljetek le róla ! :)
    Ja, ami még nem mellékes, az az ára. Asszem 640 fontra jönne ki áfával ez a konfig, 8600GTvel!, ami kb. 200 ezer forint, ha tényleg áfa nélküli megoldás lenne, akkor meg olyan 170 ezerre jönne ki... Ja, Vista alatt érezhető hogy 2GB, vagy 4GB ram van?

    Acer Timeline Ultra M3 / Core i5, Geforce GT640M, 4GB, 20SSD, 500HDD

Új hozzászólás Aktív témák