Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zolikaDB

    veterán

    válasz #65675776 #117162 üzenetére

    Tudod mit? Nyiss egy jó kis autókozmetikát, és polírozz lámpákat :DDD
    2000-es papírt vett a fórumtárs: ergo kézzel düröli/dürgölné le a búrát, ha jól értelmeztem: tehát se az egyenletes nyomás, se a vágósebesség nem lesz optimális a polírozott felülethez, és ha néha sprickolja vízzel, akkor a hűtés se.
    Ezért kell géppel/pasztával befejezni, mert ott inkább optimális és állandó a fordulatszám.

    Ja: biztos hülye vagyok, de -> egy Xmm * Ymm nagyságú csiszolópapíron/vásznon hogy a jó francba tudsz vágósebességet meghatározni? :DDD Tudod, eleve a köszörűkorong is (ami ide a legközelebbi rokon) egy szabálytalan elhelyezésű, majdhogynem végtelen vágóéllel rendelkező forgácsoló szerszám :D

    Szerinted, ha padlófénnyel lehetne lámpát polírozni, nem azzal tenné minden kozmetikás?

    Node: kicsi vágónál kilágyul az anyag, mondod te. Igaz. Nagynál pedig elég, mondom én! :)

    Jelzem: például tükörpolírozott minőségű fröccsöntő szerszámokat NEM szoktunk 120-as vászonnal készremunkálni. 2-3 mikronos szemcsenagyságú pasztával inkább... A durva megmunkálás hibáit hozza ki mindig az egyel finomabb csiszolás, és így haladunk a polír minőségig.

    Nem akartam beleugatni, de az elmélet ellenében a gyakorlat sokszor tud cifrát mutatni...

Új hozzászólás Aktív témák