Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Adam_Shepard #2362 üzenetére

    Elhagyott csomagot kell keresni hozzá akkor a földön.
    Holnap megprobálok majd hosszabban írni erről a max csillagozásról. Meg az összes UCA létesítmény becsatolásáról. Vannak trükkök, buktatók amiket jobb ha tudtok. Missable dolog nincs a platozásba, de van amit jó tudni.

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Adam_Shepard #2362 üzenetére

    Na srácok, ez hosszú lesz. Leírok pár tapasztalatot az egész trophykkal kapcsolatban. Azt, hogy én, hogy csináltam, miket vettem észre. Hosszú lesz.

    -Ez első nem is tanács, hanem tény. A platinázást a sztori után kell megcsinálni. Játsszátok előbb végig a sztorit, aztán utána kell nekiállni a platnak. Mert, akkor elérhető minden lehetőség. És akkor kell kiépíteni a kellő útkötélpályahálózatot a szállításokhoz. Ezt nem részletezném, spoileres. De sztori után. Viszont az utak legyenek meg.
    -Amíg nem végeztetek a sztorival, addig a meglévő UCA létesítmények kimaxolásán dolgozhattok. A hegyvidéket leszámítva. Mármint a Hegyi gócvárost is beleértve. Konkrétan azokat, ahova utak vezetnek. Kezdetben kell a teljes úthálózat. És teherautóval pik-pakk fel lehet húzni ezeket a létesítményeket maxra. Van ami több like-ot igényel mint a többi igen. Ez van. Az úthálózattal és teherautóval való csillagozáskor, mindig a legnagyobb mennyiségű megrendeléseket csináljátok, az adja a legtöbb like-ot. Csillagozni, csak és kizárólag Nehéz szinten érdemes!! Válasszátok ketté a dolgokat, amikor csak szállítotok, állítsátok át a nehézséget. Kerüljétek a PT-ket, és a Harcot. Ez az úthálózattal pofon egyszerű. Mentsetek mielőtt átállítjátok Hard-ra. És mentsetek mielőtt visszaállítjátok a kívánt nehézségre Hard-ról! A kiépített úthálózattal a Hegyi gócvárostól a Déli és a Tavi gócvárosig, végig meg lehet csinálni a max csillagokat. Beleértve pár kisebb UCA létesítményt is, mint a Mérnök, a Mesterember, az út közbeni Elosztóközpontok, szóval azokat amik útba esnek, vagy az útról letérve kis kitérőt jelentenek.
    A rendeléseket többször is teljesíteni lehet. Mindig a Legend of Legends végeredmény legyen a cél mindegyiknél!

    A sztori befejezése után jöhet a többi. Itt már csak Hard szinten játszatok! A térképen az R3-at lenyomva, tudjátok megnézni, hogy mely területen vannak még sötét foltok. Ott vannak felfedezetlen UCA létesítmények. Első dolgotok legyen, az összes bekötése. Azért, mert ha mindenki be van kötve, akkor sose lesz felesleges utatok, sehova. Oda-vissza lehet szállítani. Ezzel pedig húzni a statokat, és a 4x20-as LoL értékeléseket.
    Viszont! Nem minden UCA (mostantól nem írom, hogy létesítmény) bekötése egyszerű. Megtalálásuk egyik módja, ha olyan csomagot találtok, amik számotokra eddig ismeretlen helyre vannak címezve. Ha ezeket felszeditek, mutatni fogja, hogy hova kell vinni.
    Rájuk is lehet találni ezekre véletlenül. Ilyenkor, van hogy rögtön kaptok ott rendelést, van hogy nem. Nekem volt ilyen is-olyan is. Ha rátaláltok egy új UCA-ra, és van rendelés, akkor csináljatok meg egyet rögtön. Mert fontos tudni, hogy az UCA-k között vérkeringés szerűen mennek a rendelések. Nem random dolgok ezek. Oda-vissza, egy nagy körforgás. Szóval ha valahonnan elviszel valamit. Akkor oda vissza is fog szólni rendelés. Így lehet beindítani egy új UCA-t.

    Van viszont egy nagyon fontos dolog. Ha hiába viszel cuccot, a csillagok száma meg sem moccan! Ilyenkor azonnal menjetek egy Pihenőszobába és aludjatok!! ÉS OLVASSATOK LEVELEKET!!! Fixen vannak olyan UCA-k, akiket nem egyszerű bekötni! Csak 2-3 csillag után egyeznek bele! És az trophyba a bekötés számít Qpid-del, nem a megtalálásuk. Szóval van egy olyan mechanika (konkrétan le tudnám írni, hogy kiknél de spoileres lenne. Hatan vannak.), hogy visszel egy csomagot. Nő a csillag. Viszel még egyet, és nem történik semmi. Ha ez megtörtént, azonnal pihenni, leveleket olvasni. Utána megint egy két csomag, majd megint pihi. A kis talált csomagok is fontosak ilyenkor. Amint belemennek a csatlakozásba, akkor már minden oké.

    szerk.: Ide beszúrnám az alvás mechanikáját. Az alvással természetesen telik az idő. Rendelések "respawnolnak", de a idő teltével, romlanak az építmények is. Ébredés után balra írja is az ébredés utáni állapotokat. Nem kell ettől annyira tartani. De inkább csak akkor aludjatok amikor kell.

    A 4x20-as trophyhoz egy dolgot elég tudni. A négy típust:

    Mennyiség
    Törékeny
    Kimentés/Összegyűjtés (sztem a legmacerásabb, általában harcal jár. Ha nem. Ha nem ellenséges területről kell kilopni cuccokat, hanem csak összegyűjteni. Akkor ragacspuskát mindig vigyetek magatokkal!
    Gyorsaság

    Birth of a Legend, Growth of a Legend, Great Deliverer, Best Beloved Trófeák (majdnem azt írtam, hogy nem lehet) Kötélpálya nélkül nagyon nagyon nehezen elérhetőek. Szinte kötelező a kötélpálya! Ha ezeket a trophy-kat csináljátok. Mindig legyen nálatok 2-3-4db HKK! Létra. Kötélvégpont. És a kötélpályát a sztori után csináljátok! Spoiler mentesen mert CSAK!

    A kötélpályához tanács. Már oda úton építsétek ki, hogy visszafele könnyebb legyen. A kötélpályához lefedettség kell. A be nem kötött UCA-khoz nem tudtok építeni. De akkor is építsétek ki ameddig tudjátok. Így ha bekötöttétek őket, akkor már csak egyet kell letenni max a UCA ház kapujához közel.
    A kötélpályákat karban kell tartani. Nyugi, azok a fals beszámolók, hogy a kötélpályák percek-órák alatt lerombolódnak, nem igazak. Nekem egyetlen egy se rombolódott le a platozás alatt. DE! Fel kell őket újítgatni. Ehhez csak kristály kell. Legyen nálatok mindig. És ne legyetek restek leszállni és javítani. Akár másokét is. Mert kurva kellemetlen, amikor a hegytetőn 300m-re egyszer csak váratlanul lehal egy ilyen oszlop. Ha látjátok, hogy nagyon rosdás, akkor érdemes beletenni a kristályt. Mindig legyen nálatok 4-5000 kristály. Egy javítás max 700-900 asszem. De ritka, hogy annyi kell bele. Átlag 300-400. Kötélpálya kialakításához lefedettség kell. Ha nincs, a térképen romboljátok le olyan épületeteket ami nem kell. Csak a sajátodat. Másét felesleges, nem lesz több elérhető lefedettség. Itt már csak a kötélpálya számít. És csak azok, amik valóban hasznosak. Ne tegyetek le 5 méterenként. Legyen logikus a kötélpálya hálózat. Fent a hegyekbe főleg! De a hegyekről jöjjön egy le is, én az "Elosztóközpont a Tavi Gócvárostól Délre" lévő UCA-t ajánlom. Az nagyjából középen van. Onnan lehet tovább menni vagy kocsival. Vagy kötélpályával. De a síkon is fontos a kötélpálya. Ócskás, Rendező stb felé. De arra borzasztó gyors a korrózió. Gyorsan romlanak a kötélpályák. Csak szólok.

    A többi trophy jön kb. magától. Bár Max szintű BB kapcsolat már a sztori alatt megvolt nekem. De nem kell aggódni. A rengeteg kötélpályát nagyon élvezi. Folyamatosan örül neki, így nő a szint ...

    A memória chipek, szintén sokszor Levelek elolvasása után spawnolnak, szóval csak azután lesznek elérhetőek! A fénylő kis pontokról szóló levelek, igen, azok azok. Hagyjátok a legvégére. Laza búcsú a maptól kvázi, mert be lehet járni újra az egészet. :) Egy kettő macera.

    A memória chipek után kell csinálni a Homo Faber trophy-t. De az már pite, meg az építősek is. Addigra annyi nyersanyagotok lesz, hogy 10perc megcsinálni max.

    Így könnyű ahogy leírtam. Elvileg meglehet máshogy is oldani. Csak lehet, hogy 200-250 óra lesz akkor a plat. Eddigi plat rekord ha jól tudom 85 óra.

    Remélem nem hagytam ki semmit. Ha igen, majd pótlom. Bármi kérdés van, szívesen válaszolok.

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

Új hozzászólás Aktív témák