Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • peeter007

    csendes tag

    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni.

    Eddig működött idehaza a vezeték nélküli hálózat (3 gép használja vezeték nélkül), pár napja az egyik gép sehogy sem tud csatlakozni a védett hálóhoz (ip cím kérésnél ellabdázik az ikon, de aztán semmi :W :W :O ).

    A hálózat felépítése: kábelmodem - wifis router (Dlink DI-524) - gépem (gépem kábellel csatlakozik).

    Ehhez csatlakozik wifin még pluszban 2 notebook (nekik sikerül a csatlakozás), illetve USB-kulcs segítségével (dlink dwl-g122) egy asztali pc. na, és az asztali sehogy sem tud csatlakozni a hálózathoz, ahogy fent írtam ip címet már nem kap :Y , a hálót látja.

    Gondolkodtam, hogy esetleg a gépemen futó ZoneAlarm a ludas, de ha így lenne, akkor a többi gépet sem engedné csatlakozni.

    A router osztja ki a címeket, és az asztali pc-nek valahogy sosem ad, vagy az asztali pc sosem kap (az ip címe valami 168.x.x.x).

    Egyszerűen nem tudom még felfogni sem, hogy hol lehet a probléma, hiszen eddig gond nélkül működött.

    valaki tudna segíteni, hogy egyáltalán el tudjak indulni és megoldani a problémát? :R

Aktív témák