Hirdetés

Aktív témák

  • Diego2002

    tag

    Üdv!

    Van egy ilyen routerem, működik is rendesen...

    A helyzet a következő:

    Be lehet-e állítani vhogy azt, hogy mondjuk egy kliens, aki csatlakozik a routerhez, csak a belső hálózatot használhassa? A szűrésnél már megtaláltam azt, hogy ez a kliens ne tudjon kifelé kommunikálni (vagyis a netet használni). De én azt szeretném inkább, hogy a routertől a szgépig, a netről már egyáltalán ne jöjjön adat, kommunikáció.

    Ezen a gépen van ugyanis egy másik net, és azt szeretném használni (meg azt is fogom), de az pppoe tárcsázós, vagyis addin nincs net, amíg nem tárcsázok, én meg ezt biztonságosabbnak találom, mint a másikat (a routereset), mert ott meg ugye betöltődik a rendszer, és már van is net.

    Lehet, hogy alaptalan az aggodalmam, mert ugyebár van tűzfal a routerben, de ezzel kapcsolatban a kérdés az, hogy az alapból mindent kiszűr, vagyis semmit nem enged be?

    Mert ha igen, akkor nem aggódok...

    Tényleg, ilyen netnél, ahol a beállítások automatikusra vannak állítva (IP), ott a tűzfal betöltődése előtt is van már net? Mert ha igen, akkor abban a kis időszakban védtelen a gép (tehát amíg a tűzfal el nem indul)

    ..::Diego::..

Aktív témák