Hirdetés

Aktív témák

  • Koneko

    csendes tag

    Sziasztok!

    Pár napja vettünk egy D-Link DI-524-es routert, mert digis netünk van és az előzővel folyton megszakadt a net, meg lassú is volt. Ezzel ez a probléma megoldódott. VISZONT! Még az előző routernél jelentkezett az a probléma, hogy ha én bejelentkeztem az asztali géppel (ez kábellel csatlakozik a routerhez), akkor a laptopról nem lehetett bejelentkezni (az wireless kapcsolatos). Ez a gond most sem oldódott meg. Felhívtuk a Digit, azt mondták, hogy nem tudnak mit csinálni, mert a routeren kéne valamit beállítani. Igen ám, csakhogy mivel semmihez sem értek, sikerült valamit nagyon elszúrnom. Eddig ha beállítottam a gépemnek egy ip-címet, meg beírtam alhálózati maszkot, meg az átjáró ip-jét, akkor be tudtam lépni a routerbe. Most pedig hiába írom be, se kép, se hang. Már legalább ötször reseteltem, a gépemet is újraindítottam, de semmi. A routerhez kapott lemezt is beraktam, de az se fut végig. Már az elején se ment végig, merthogy nem jól van összedugva, azt írja ki, most meg még valami jelszót is kér, meg kiírja, hogy nem tud csatlakozni a routerhez. Valójában tisztában vagyok vele, hogy nem jó helyre dugtam a netkábelt, mert elvileg asszem a WAN portba kéne, de ha oda dugom, akkor abszolút nincs net. Egyszer már eljutottam odáig, még két napja, hogy beléptem és megpróbáltam konfigurálni a routert a varázsló segítségével, de most nincs semmi. (Ja és a laptop látja természetesen a hálózatot, csak a netet nem tudja ugye használni, ha én is használom.)
    Tehát először is ahhoz szeretnék segítséget kérni, hogy tudnám visszavarázsolni a routert kezelő felületét. Aztán ha ez megvan, akkor hogy tudom úgy beállítani - tehát mit írjak és hová -, hogy mindkét gép egyszerre tudja használni az internetet?

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák