Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PR0JECTNR56

    addikt

    válasz bitpork #1086 üzenetére

    Szerintem egy az év legjobban várt játéka kapcsán (tekintve, hogy máris érintett a témában) idevaló.

    Az én aggodalmam a politikai trendek játékipari kreatívjaira gyakorolt, szerintem alapvetően manipulatív és káros hatása. Itt bármilyen éppen aktuális trend felsorolható, amelynek normáit igyekeznek a még az első lépéseknél járó koncepciókra is ráhúzni, ezáltal korlátozva az alkotói szabadságot.

    Részemről egy játék nyugodtan foglalkozhat az LMBTQ, feminista, SJW témák fontosságával, viszont ezt tegye azért, mert a fejlesztők ténylegesen ezzel kapcsolatban szeretnének elmondani valami érvényeset és ne azért, mert van egy politikai korrektség kvóta, aminek mindenképpen kell egy kötelező kört tenni a játékon belül is.

    (#1088) kwzatz: Igen, tudom, hogy svédek, éppen ezért a BFV kapcsán ez egy előre látható működés volt, ugyanakkor szerintem a játékon belül a női szerepek kivitelezése sok esetben olcsó és hazug. Minimális történelmi ismeretbővítés segítségével egy sokkal méltóbb és őszintébb képet alkothatott volna a játék erről a témáról, akár pozitív és negatív női hősökkel is, mert mindkettőből akadt a II. vh időszakában is, csakúgy mint bármikor.

Új hozzászólás Aktív témák