Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • butch3r

    senior tag

    válasz South Velen #4818 üzenetére

    elismerem, leghalványabb fogalalmam sincs mc/visa kondíciós struktúrájáról, de kint voltak helyek ahol csak x költés felett lehetett kártyát használni (míg mondjuk itthon már nincs ilyen szerencsére bár sok kereskedőben benne maradt ez a berögződés...) illetve ennek továbbra is ott van a (maradjunk a tuktuk-os példánál) a terminál bérlési(?) költsége vagy jutaléka míg az okostelefont amúgy is megveszik és utána nincs költsége a tranzaktálásnak (fogadásnak különösen de a küldés is dasztikusan olcsóbb mióta nincs tele spammelve a mempool)

    Kíváncsi vagyok hogy LN mellett hogy marad meg a bányászok haszna majd.

    Erre én is nagyon kiváncsi vagyok, meg még sokan mások szerintem:)

    A nemesfémekkel kapcsolatban részben egyetértek, de ott legalább akkor is ott van a valódi funkció a "pénztartó" szerep mellett, míg a BTC-nél csak a fizetés jövőjének igen kétes (szerintem esélytelen) ígérete van.
    Valóban bár itt a valódi funkció(ha most nem az új keletű technológiák miatti felhasznállásokra gondolunk) abból az íratlan közmegegyezésből fakad, hogy ami csillog és relatíve ritka az értékes és szép és státusz. De abban a pillanatban, hogy ez valmaiért megdől (teszem azt Elon Musk elkezdi libasorba hozni az aszteroidákat tele ritkafémekkel) minjárt nem lenne ilyen értékes és nekem is lehetne aranyból a budim :))

Új hozzászólás Aktív témák